e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

×

Повідомлення

Failed loading XML... error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1 error parsing attribute name attributes construct error Couldn't find end of Start Tag enclosurelength line 1

Засідка - це спосіб дій при якому розвідувальна група завчасно і приховано розташовується на шляхах руху противника, а потім раптово нападає на нього з метою знищення, захоплення полонених, документів, зразків озброєння і техніки, а також дезорганізації (зриву) його пересування.

З досвіду бойового застосування розвідувальних підрозділів існує дві категорії засідок:

підготовлена;
миттєва (відразу)

Підготовлена засідка - результат хорошої розвідки противника і маршрутів його пересування. Це запланований спеціальний захід на заздалегідь відомому чи передбачуваному маршруті руху противника. Підготовлена засідка потребує ретельного планування і всебічному забезпеченні.

Миттєва засідка - це спосіб дій при різкій зміні обстановки в районі дій розвідувальної групи або надходження «гарячої» інформації про супротивника.

1. Рухатися від місця до місця під вогнем противника небезпечне заняття, воно вимагає великої майстерності, але ви повинні завжди бути напоготові і готовим до будь-якої небезпеки.

2. Вам слід рухатися уздовж вулиць або крізь будівлі, використовуючи отвори в стінах. Якщо ви змушені рухатися по відкритій місцевості, використовуйте дими. Тримайтеся якомога ближче стін.

3. Ніколи на перетинайте відкритий простір прямо. Завжди шукайте шлях в обхід, навіть якщо він довгий. Якщо ви змушені проходити по відкритій місцевості - робіть це швидко. Якщо рухається ціла група, не варто переходити відкриту ділянку по одному! Переходьте групою, використовуючи дими і прикриваючий вогонь. Ця техніка скорочує ризик до мінімуму.

В основі індивідуальних дій при вогневих контактах в містах, лежить так зване "лівостороннє правило". Суть його полягає в тому, що людині-правші (що правиця йому ведуча, таких людей близько 95%) зручніше і швидше вдаються всі дії, пов'язані з поворотом вліво (у лівші - праворуч) . Зручніше і швидше стріляти в умовах, коли треба рухатися або розвертатися вліво (проти годинникової стрілки) і набагато важче і менш результативніше - з розворотом вправо. Наприклад, візьміть автомат і уявіть, що ціль знаходиться праворуч від вас. Спробуйте повернути зброю в бік цілі. Тепер навпаки, розверніться зі зброєю вліво.

Порівняйте ці два відчуття. Давно помічено, що всі дії, пов'язані з поворотом вліво, виходять у людини-правші результативніше і точніше, ніж дії, пов'язані з поворотом вправо. Ця особливість забезпечує загальна психофізична спрямованість нашої нервової системи, а також особливість кістково-м'язового апарату людини. Це положення добре відомо стрільцям-спортсменам, які при виконанні спеціальних швидкісних вправ по кількох мішенях завжди починають стрілянину з крайньої правої мішені, розвертаючись по ходу стрільби справа наліво, проти годинникової стрілки. До речі, віддача пістолетів майже всіх систем "кидає" зброю вліво-вгору (по циферблату на 10-11 годин). До того ж вся серійна зброя виготовляється для стрільби з правої руки або з правого плеча.

"Психотехніка вогневого контакту" - уривок з книги "Практика СМЕРШу"

У вогневому контакті треба працювати (саме працювати) з внутрішньою запрограмованістю на успіх. Людина, налаштована на успіх, володіє підвищеним рівнем внутрішньої енергетики, у неї фізіологічно підвищена інтуїція і загострено сприйняття. Запрограмуйте себе на швидкість роботи, напружену і швидкоплинну працю і відсутність невдач. Ваш бій пройде успішно. Ви можете.

Можете! Не сумнівайтеся в цьому. Всі сумніви треба відкинути геть - вони надзвичайно шкідливі. Вони народжують страх, який 'обезструмлює' нервову систему і не дає натиснути на спуск.

• Ручна граната вибухає так сильно, що руйнує невеликі споруди, розкидає в сторони людей.

Помилка. У кіно такі ефекти створюються за допомогою піротехнічних засобів. У реальності ручна граната не спроможна завдати істотних руйнувань. Граната не завжди вбиває людину, навіть вибухнувши в безпосередній близькості від нього.
• Ручна граната вибухає з оглушливим шумом, піднімається куля вогню.
Помилка. У кіно такі ефекти створюються за допомогою бензину. У реальності граната вибухає з різким оглушаючим звуком, піднімаючи невлику хмару пилу.
• Кільце гранати можна висмикнути зубами.
Помилка. Не розпрямивши вусики, кільце (або, точніше, чеку) важко висмикнути навіть рукою. Навіть після випрямлення вусиків чека все одно витягується з великими труднощами. Це зроблено, щоб уникнути випадкового випадання (витягування) чеки.

 

Для збільшкння клацніть по кртинці лівою кнопкою "мишки".

У грудні 1994, російська армія вторглася в чеченську республіку і спробувала захопити столицю Чечні - Грозний з ходу. Після провалу першої спроби російська армія витратила два місяці на зачистку міста будинок за-будинком. Втративши бойовий дух, російські солдати-строковики зазнали великих втрат від чеченських озброєних сил. За перший місяць збройного конфлікту російські збройні сили списали 225 одиниць БТТ як безнадійні бойові втрати. Це склало 10,23% бронетанкової техніки, що брала участь в кампанії.

Друзі, мене завжди терзали думки про наших незліченних втрати серед особового складу. Пересуваючись в зоні проведення антитерроперацій, а також в спілкуванні з пацанами повернувшись по ротації, будучи допитливим в дрібницях, з'ясував деякі важливі причини.
Деякі командири підрозділів поняття не мають про марш і похідну охорону! Особливо для них нагадаю:
«Марш - організоване пересування підрозділів в колонах по дорогах та колонних шляхах з метою своєчасного виходу в призначений район або на вказаний рубіж. Він може здійснюватися в передбаченні вступу, в бій або поза загрозою зіткнення з противником, як правило, вночі або в інших умовах обмеженої видимості. Залежно від умов обстановки, і перш, за все від його видалення і можливого характеру дій противника, марш може здійснюватися в передбаченні вступу в бій або поза загрозою зіткнення з противником, із застосуванням зброї масового ураження або тільки звичайної зброї, а також впливу авіації, повітряних десантів, диверсійно - розвідувальних груп, застосуванням міно - вибухових загороджень і руйнувань. Марш в передбаченні вступу в бій відбувається в тому випадку, коли безпосередньо з маршу підрозділам належить виконувати бойове завдання: наступати, оборонятися, вести зустрічний бій. Такі марші, як правило, відбуваються в районі бойових дій.
Взвод (відділення, танк, БТР, БМП) здійснює марш в колоні роти (взводу) з дистанціями між машинами 25-50 м. При русі по курних дорогах, в умовах обмеженої видимості, в ожеледицю, по дорогах, які мають круті підйоми, спуски та повороти, а також під час руху з підвищеною швидкістю дистанції між машинами збільшуються.

Накопичений в Афганістані об'єднаними силами моджахедів величезний досвід бойового застосування РПГ-7 широко поширюється по інших гарячих точках. Якщо в мотострілецькому взводі за штатом числяться 3 РПГ-7, у групі спецназ - 1, то в армії Чеченської республіки Ічкерії озброєні РПГ до 50-80% особового складу. В умовах нестачі артилерії на РПГ покладається додаткове завдання по «артилерійській» підтримці бойових дій, яка іноді здійснюється більш ефективно, ніж вогнем артилерії.

У чеченців в цих цілях створюють спеціальні групи гранатометників для ведення в бою масованого вогню. З подібними групами доводилося стикатися в Афганістані, Таджикистані й Чечні. Особливістю тактики таких груп є те, що бронетехніка знищується послідовним концентрацією вогню 2-3-х і більше РПГ по одному бронеоб'єкту з відстані від 20-ти до 50-ти метрів. Від такого вогню не рятує навіть динамічний захист і додатково встановлюються екрани. Засоби захисту збиваються першими пострілами, після чого гранатометники вражають техніку в уразливі місця.