e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Війна, в загальному, це гнила справа, і на війні є лайно - це зачистка міст від бойовиків.
1. Якщо ви проводите зачистку, то як в анекдоті: в кімнату заходите удвох - спочатку граната, потім ви.

2. Підійшовши навіть до відкритих дверей будь-якого офісу - Не заходь. Жопой відчуваєш, що там може бути ворог, не економ гранати, висмикують чеку і закочувати першу. Після вибуху через 5 секунд, не висмикуючи чеки, закочувати в приміщення другу і відразу за нею схоплюйся. Хто ж буде жити від першої, побачивши другий, впаде на підлогу, і закриє голову руками - візьмеш живим.

3. Стоячи перед дверима і чекаючи своїх товаришів, які збираються для штурму, притримайте двері, щоб її було не відкрити. Інакше в коридорі побачите або гранату або стовбур.
4. Гранату закочувати по підлозі. Чи не кидати.
5. Не бігати перед стволом товариша. Ви перекриває йому можливість стріляти.
6. Будь-яка закрита двері НЕПРІКОСНОВЕНННА, так як може бути замінована.
7. Ящики не відкривати, електроніку не включати. Нічого не чіпати. Все може бути заміновано. Це важливо. Аж до того, що не можна відкривати холодильник, навіть якщо дуже хочеться їсти, і піднімати кришку унітазу.
8. Не чіпати трупи, столи та інші предмети (все можна замінувати).
9. При першому пострілі - не "маячити», відразу падати.
10. Не тримати палець на гачку (часто гинуть товариші).
11. Не брати патрони з відкритих цинком, захоплених у бойовиків, вони можуть замість пороху в патрони зарядити тротил (розірве автомат, відірве голову).
12. Гранати носити в спеціальних мішках, відкритими не тримати (були зачепи).
13. Нефіг з РПГ стріляти по людях, марно (розрахований тільки на бронетехніку).
14. Ріжки ізолентою НЕ перемотувати (в бою перекосить патрон - відкинеш відразу обидва).
15. На АК запобіжник має три положення. Власне, блокування, автоматичний вогонь і одиночний. Якщо ви в паніці різко знімете з запобіжника, то напевно опустіть його до упору і поставите, тим самим, в режим одиночного вогню. Це зроблено, щоб знавіснілий від жаху боєць не просадив магазин за секунду і не залишився без патронів. Пам'ятайте про це.
16. Запобіжник на АК досить бридко брязкає. Якщо вам потрібно зняти його тихо, то відтягніть його і плавно переведіть в потрібний режим вогню (це майже завжди одиночний вогонь).
17. Перед виходом пострибайте на місці. Перевірте, що на вас нічого не брязкає і не бряжчить. Антабки на зброю краще заздалегідь перемотати ізолентою або бинтом. Патрон у патронник, і на запобіжник.
18. Вивчіть таблиці стрільби на свою зброю. Куля летить НЕ ПРЯМО. У неї балістична траєкторія з перевищенням зниженнями. Тому грамотне визначення відстані до цілі і знання таблиці стрільби - це хороша можливість потрапляти швидко, а значить зменшити час, поки стріляють по вас.
19. Вітер впливає на траєкторію польоту кулі. Вивчіть вплив вітру на ваше зброю ЗАРАНЕЕ, а не походу і на око.
20. Якщо вам випала нагода вибирати зброю - беріть таке ж (такий же калібр) як і більшість ваших товаришів. На собі багато патронів Не забрати, а закінчуються вони швидко, особливо в місті, так що якщо з вами зможуть поділитися - це великий плюс. Якщо вашого товариша вбили, чи не погребуйте заповнити свій боєкомплект (попередньо отримавши дозвіл від командира).
21. Якщо ви йдете в «автономку», то ви несете на собі 360 патронів (це 12 магазинів і ще стільки ж, але в пачках просто кидаєте в рюкзак. Сильно заощадите в вазі).
22. Пам'ятайте, що магазини, розташовані на грудях і животі - це додаткова бронезащита.
23. Більшість смертей і поранень походять від осколків. Звичайний ватник цілком здатний захистити вас від дрібних осколків. Повісивши поверх ще й розвантаження з магазинами, ви можете вважати себе відносно захищеним. Не забудьте підняти воріт.
24. Бронежилет - це дуже добре. Будь-який. Навіть самий беушний.
25. Якщо вам в Броніки потрапила куля - це ще не означає, що він вас врятував. Так як енергія кулі, зупинена елементом броні, здатна нанести вам жахливу заброневую травму. Ребра ламає майже завжди. А можливий і розрив органів. Так що якщо в вас немає дірки - це ще не привід радіти. Буває, що дірка була б краще.
26. Не чіпайте гранатомети. Стріляти з них складно. Залиште це більш досвідченим товаришам.
27. Провівши кілька днів на свіжому повітрі, курця можна засікти за 70-100 метрів. Кидайте курити.
28. Якщо вам щось почулося - зупиняєте групу і «даєте тишу». Слухайте уважно. Навіть якщо ви будите гальмувати групу кожні п'ять хвилин, тільки рідкісні ідіоти будуть на вас лаятися.
29. Ви ніколи, зупинившись, що не продовжуєте стояти. Треба встати на коліно або лягти. Це дуже вимотує, але це питання виживання всієї групи. Якщо хтось лінується сідати - змусьте його.
30. Пальця на спусковому гачку бути не повинно, навіть якщо зброя на запобіжнику.

31. На маршах, кладете автомат на руки і складаєте їх на грудях хрестом. Так легше нести. При цьому великий палець прово руки завжди готовий зняти з запобіжника, а скинути зброю досить швидко.
32. Ремінь (автоматний) завжди на шиї. Інакше, якщо потрапите в засідку, буде підрив міни і ви полетите в одну сторону, а ваша зброя в іншу, і ви з легкого 300 перетворюєтеся в 200.
33. На посту не спати. Якщо заснете, пристрелити вас захочуть не тільки вороги. За це, як і за втрату зброї, розстрілювали офіційно. Зараз розстрілюють неофіційно.
34. Пописати можна стоячи на колінах, не перетворюючись на стоячу ростовую мішень. Туалет, це серйозно. Якщо є спеціально підготовлена ​​площадка ніяких проблем. Якщо на марші в лесопасадке (срать ходять тільки втрьох, один сидить, двоє дивляться навколо на 180 градусів, багатьох знаходили валяються у власному лайні).
35. Чхати в себе.
36. Хто повільно бігає - швидко вмирає.
37. Ефективність гранат переоцінена. Бували випадки, коли гранати вибухнула в невеликій кімнаті, а всередині були тільки легкі контузії.
38. Чеку зубами вирвати не можна. Тільки пальцями.
39. У стінах можуть бути проломи завішані ганчірками або килимами. Так ворог може швидко перебігати з парадної в парадну. Пам'ятайте це. Те, що ви перебуваєте в крайней квартирі, не означає, що з сусідньої до вас не можна увійти через стіну.
40. На вікна можна вішати сітки від старих радянських ліжок. Вони добре зупиняють ВОГі.
41. Ви можете чути нявкання, наприклад через двері стінної шафи. Мені дуже шкода, але тварина приречене. Швидше за все, його там замкнули разом з гранатою. Відкривати можна. Це дуже складний момент, завжди, в таких складних ситуаціях хочеться залишатися людиною, але ...
42. Якщо вам потрібно стріляти з приміщення на вулицю, то не треба підповзати до підвіконня або стояти збоку від вікна. Підіть вглиб приміщення, встаньте на табуретку, закрившись стіною або т.п. І не вмикайте світло, не можна, не підсвічується себе (я вже не кажу про ВУ).
43. Осколки цегли або бетону, вибиті вогнем, мають властивості летіти на вас. При попаданні по очах ... ну ви зрозуміли.
44. Довго стріляти не змінюючи позицію - погана ідея.
45. пригинатися.
46. ​​Не треба «обчислювати снайперів». Чи не ваша робота, та й знань вам не вистачить. Воюйте далі, не звертаючи уваги.
47. Будьте готові морально «відпрацювати» цивільних, які засвітили вас (якщо перспектива не радує, то рухайтеся обережніше.
48. На АК-74 (екземпляр з хорошою щільністю бою), можна прикрутити приціл ПСО від СВД. На дистанціях 500-600 метрів у АК-74 і СВД дуже близько пов'язані траєкторії, приціл встане ідеально. Будете стріляти і переносити вогонь, через калібру, набагато швидше, ніж з СВД. Та й тим, хто вирішить пошукати снайпера, ви будете нецікаві.
49. Сучасні гранати РГО і РГН вибухають в ПЕРШУ ЧЕРГУ від удару У них ударний детонатор варто, а вибух через проміжок - це спрацьовує сам ліквідатор (на той випадок, якщо граната впала в пухкий сніг)
50. Ніхто, навіть сапери, не займаються зняттям хв і ВУ. Вони тупо підривають їх тротилової шашкою. Не треба мудрувати і починати знімати ВУ.
51. На розтяжки нормальні воїни ставлять секрети, щоб було не зняти по-простому. Так що «перерізати нитку» - погана ідея. Просто пройдіть повз. Це не ваша справа, для цього є старші товариші.
52. При пораненнях бувають венозні і артеріальні кровотечі. «Лікуються» вони по-різному. Але тут важливо інше. В гарячці бою часу немає. З венозних кровотечею товариш буде вмирати кілька годин, а з артеріальним буквально 10-20 секунд, а далі втрата свідомості і починається гіпоксія. Так що, щоб не паритися, швидко накладаєте артеріальний джгут поверх рани (зараз інтерни почнуть обурюватися, але таке життя, це не громадянка, доводиться порушувати) і повертаєтеся в бій. У вашого товариша буде півгодини-годину на те, щоб розібратися самому, ну або це зробите ви, коли звільнитеся.
53. Джгут завжди під рукою! Чи не в сумці, не в рюкзаку - або намотаний на приклад, або в розвантаженні під рукою.
54. З собою завжди ДВА джгута! Один ви можете віддати пораненому товаришу і через хвилину отримати кулю в стегнову артерію.
55. Є таке поняття як «придушення вогнем». Активно поливаючи ворога, часто, можна скувати його дії, навіть не потрапляючи і не завдаючи шкоди живій силі. Особливо вам допоможуть трасера.
56. Пам'ятайте, трасера, крім того, що дуже сильно засирают стовбур, вони ще й видають вашу позицію. Так що не зловживайте ними. Та й прицільний вогонь ними вести складно.
57. Зброя потрібно чистити щодня. Особливо ніжно в районі дульного гальма. Якщо там буде канавка або ямка, то кучність бою сильно впаде.
58. Останні три патрона в магазині краще забити трасер. Щоб порожній магазин не став для вас несподіванкою. Більш того, якщо ви залишите один патрон в стволі, то вам залишиться тільки підстьобнути новий магазин, тобто швидкість перезарядки зросте.
59. Стежте за ногами, не лінуйтеся їх мити. Натрете - і ви вже не воїн.

60. Якщо бачите, що по кому-то можна стріляти, це ще не привід стріляти. Якщо вас не помітили, дізнайтеся у командира, чи можна вплутуватися в бій.
61. Якщо ви когось помітили, але вас ще не побачили, не треба різко стрибати в сторону. Периферичний зір засечет вас миттєво. М'яко і плавно, не поспішаючи, сядьте і спокійно зайняти позицію. Це буде набагато менш помітно.
62. Пам'ятайте, досилаючи патрон патронник, затвор потрібно відпускати різко, щоб клацнув. Інакше «зажует».

СПИСОК СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ВІЙНИ! НЕ ДЛЯ турпохід!

СПОРЯДЖЕННЯ І ЕКІПІРУВАННЯ

1. 2 рюкзака. Один обозний, другий штурмовий 25 л (штурмової з швидким скиданням).
2. Наколінники жорсткі. І якщо можливо налокітники (при перших пострілах в бою боєць падає на коліна, може розбити чашечки).
3. Туристичний килимок (каремат)
4. Розвантаження
5. Бронежилет
6. Активні навушники
7. Баллистический окуляри
8. Бронешлем. або, в гіршому варіанті каска
9. Фляга або гідратор
10. Кусачки для нігтів (через два тижні відростають, ножем НЕ обрізаєш, ламаються коли вставляєш ріжок в автомат, сильний біль).
11. Компас
12. паракорд (легкий нейлоновий трос) 20 метрів
13. Вилка ложка
14. Грим. Дзеркальце.
15. Набір ниток і голок. Сірники. тальк
16. Стрілецькі рукавички
17. Скотч прозорий (прив'язати гранату при розтяжці до дерева, порвався Гомілок - обмотав і побіг далі).
18. Ліхтар. Ніж. Годинники зі стрілками
19. Армійська рація Бінокль Дальномер
20. Засіб від комах (не вонючий)
21. Сміттєві мішки для води. До низу мішка прив'язуєш камінчик, пробиваєш дірку, розправляється мішок на гілках, всередину кидаєш гілки, через перепад температур виходить конденсат, підставляєш ємність під мішок, за добу від 200 до 300 грам води з конденсату.
22. 1 кг сала змішалась з 150гр часнику, перець сіль за смаком, перекручується на м'ясорубку. Шприцом без голки заталкивается в тюбик від зубної пасти або в іншу ємність. Зберігається до пів у року в жарі. Дуже калорійно (можна застосовувати не зупиняючи марш-кидок).

ганчірка

1. Берци: щоб не пропускали воду і були легкі (обр. Риб'ячим жиром або салом)
2. Шкарпетки вовняні, високі, 5 пар (виводять піт, не дають натерти ноги).
3. Прокладки жіночі, великі (в берци, вбирає піт).
4. Щільні штани і куртка
5. Термобілизна. Кілька майок, тільки бавовна
6. маскхалатах (і літній і зимовий)
7. Флісова куртка (замість светри, вона легше, вага дуже важливий)
8. Зимові чоботи (раджу «Хаскі с.080» - дешево і сердито)
9. Панама з брезенту, що б хоч трохи тримала вологу
10. Арафатка. Змоченим хусткою обв'язується шия (на багато легше, на шиї є багато важливих точок).

Термін придатності
1. Берете то, що потрібно особисто вам, під ваші персональні болячки. плюс:
2. 3 артеріальних нових джгута (старі при розтяжці розсипаються), 2-3 ІПП, багато бинтів, рулон еластичного бинта (він зафіксує все, що завгодно, може замінити джгут)
3. Бактерицидний пластир, краще водостійкий; Пластир рулонний, краще на тканинній основі. Дезінфікуючий засіб (недорого розчин хлоргексидину), добре б гель Пантестин (рани, опіки)
4. Жарознижуюче, обезболивающе - аспірин, парацетомол, спазмолгон, німесулід, Німід, німегезінк, німесітл
5. Елементарні краплі в ніс і для очей
6. Алергія, укуси Комрі - 1% мазь гідрокортизону
7. якісь ЖОРСТКІ антибіотики (але їх ви навряд чи купите в аптеці без рецепта, можна АУГМЕНТИН, аміксіклав, ципрофлоксацин), промедол
8. Активоване вугілля. Чим більше тим краще (доводитися пити воду з річки де плавають трупи, та й просто під навантаженнями живіт починає дурницями страждати). До речі, білий вугілля можна застосовувати в порошку як зупиняють кров. Він же застосуємо як антисептик, як ентеросорбент, як штучна нирка і т д. Пройшов випробування в Афганістані, в Спітаку і Вінницькому мед інстр. При його застосуванні немає нагніванія ран (застосовується в гнійної хірургії). При опіках. На рани в сухому вигляді. Всередину тільки розведений водою.
9. При великій втраті рідини - регідрон.
10. Препарат для згортання крові при ранах. З цим в Україні слабо (за кордоном є ТХА - трансксамовая кислота, використовується після автодорожек; вона не сертифікована, хоча врятувала життя десяткам тисяч людей, можна пошукати QUIKCLOT, CELOX і HEMCOM).
11. Ножиці, кусачки.
12. Шовний матеріал, голка + нитка, для зашивання ран (в аптеці)
13. Ще раджу зібрати наборчик в ампулах з кетанова, дексаметазону і кордіаміну. Ну і шприц до них, зрозуміло. Це протишокових набір. Чи не дасть вашому серцю встати з-за того, що мозок обвалив вам тиск від болю або крововтрати (а як правило, вони десь поруч ходять).

Ті, хто пройшов Афган, мене зрозуміють. А ви, молоді, зрозумійте цей досвід віддають вам люди, що пройшли не одну війну і залишили там багато друзів. Тому завчіть це як «Отче наш». Якщо цей листок допоможе тобі залишитися живим, то я не даремно його писав. Твій друг Серьога-Художник.

__________________________________________________________________________

ВОЛОНТЕРИ, роздруковуйте тисячами (не змінюючи жодного слова - написано для мужиків) і роздавайте пацанам в військових містечках, ціна листка одна копійка - а ціна їх життя? ...
Родичі та друзі тих, хто вже в АТО - фотографуйте і скидайте своїм на мобілку - в поле ксерокса немає.