e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Не секрет що зброя та боєприпаси до неї залишились Українській армії в спадок ще від Радянського Союзу. Запасів цього добра, не зважаючи на періодичні підриви складів, та продаж за межі країни, ще достатньо не на одну війну. А зважаючи на те що такий раритет як кулемет «МАКСИМ» і сьогодні є досить ефективною зброєю на полі бою, особливо в обороні, питання в визначенні боєприпасів по їх маркуванню є нагальним і необхідним. З цією метою і публікується ця стаття. (Мовою оригіналу.)

Индекс ГРАУ (Индекс Заказывающего Управления МО) — условное цифро-буквенное обозначение образца вооружения, присваиваемое одним из Заказывающих Управлений Министерства обороны СССР и России.

Детальніше...

                                                                                               
 
 
 
Ідея розробки малоімпульсного патрона, на Заході назрівала задовго до появи боєприпасів 5.56 НАТО. Перші дослідження цього питання ведуть ще до першої світової війни. Однак справжня ера малоімпульсних патронів почала зароджуватися після Другої світової війни. Ще в 1945 році в Великобританії по даній концепції був разроблений патрон .280, який тим не менш не був затверджений через давління США, які пролобіювали приняття свого патрона 7.62x51 НАТО. Однак, як показав час, новий патрон не зміг задовольнити потреби збройних сил у конфліктах того часу. Зброя під цей патрон мала істотну віддачу, боекомплект важив досить багато, що істотно обмежувало можливість підрозділів по веденню щільного огню.

Детальніше...

В доповнення до статті "Калібри вогнепальної зброї.

В цій статті автор постарався максимально просто і доступно донести основні ази відмінності, маркування та позначення калібрів стрілецької зброї.

Всі ми сотні або тисячі разів чули ці «заношені» фрази - "калібр дев'ять міліметрів", "калібр сім шістдесят два міліметра", "трьохлінійка", 12-й калібр, 45-й калібр і т.д.
Але чому 12-й калібр більше 9-го, а 45-й менше 12-го, але більше 9-го, а 7.62 одночасно підходить до револьверу Наган, пістолету ТТ, автомата Калашникова та "трьохлінійки" ???
Технічно поняття калібр, має на увазі діаметр ствола між протилежними нарізами (в нарізні) і стінками (полями) в гладкоствольній зброї.

Детальніше...

Прямий постріл - це такий постріл, при якому траєкторія кулі не піднімається вище цілі на всій дистанції стрільби. Дальність прямого пострілу з автомата залежить від висоти цілі, відстані до неї і визначається за таблицями перевищення траєкторій, шляхом порівняння висоти цілі з висотою табличної траєкторії.

За висоту цілей в загальновійськовий практиці прийняті:
- ростовая ціль - 170 см;
- грудна ціль - 50 см.

Стрілянина прямим пострілом найчастіше використовується для ураження противника, що йде в атаку. Як це робиться?
Висота цілі яка біжить в атаку пригнувшись  становить 150 см. За таблицями перевищення траєкторій знаходимо найбільшу висоту траєкторії, що не перевищує висоту цілі. Вона буде дорівнювати 129 см на дистанції 300 м для АКМ з прицілом «5» і 120 см для АК-74 на дистанціях 300 і 400 м з прицілом «6».
Отже, цілячись в ноги нижче колін наступаючого на вас противника, починаючи з 500 м з АКМ з прицілом «5» і з 600 м з АК-74 з прицілом «6», у міру його наближення можна стріляти без перестановки прицілу. Противник спочатку буде вражений в ноги, потім в живіт, потім в груди. Після цього висота траєкторії почне знижуватися - кулі потраплять в живіт, потім по ногах.

Детальніше...

Перед тим як продовжити знайомство з калібрами куль і зброї, варто уточнити і нагадати, що головна різниця полягає в системах виміру якими користуються виробники при виготовленні як самої зброї так і боєприпасів до них.
Калібри зброї склалися історично і, незважаючи на численні уніфікації, відрізняються великою різноманітністю. У більшості країн поширена так звана метрична система, відповідно до якої калібри нарізної стрілецької зброї вимірюються в міліметрах. Проте в США і Великобританії збереглося традиційне вимір калібрів в частках дюйма
1) дольною одиницею довжини в системі англійських мір є дюйм.

Дюйм (від голланд. Duim, буквально «великий палець» - мається на увазі його ширина.)
д = 1/12 фута = 0,0254 м = 10лініям = 2,54 см = 25,4мм

Детальніше...