e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Якщо ви не вважаєте себе воїном, або обставини змушують стати вас перед вибором покинути територію рідної домівки чи вмерти дурною смертю, ці короткі рекомендації, можливо, допоможуть вам зберегти життя не тільки собі, але і своїм рідним.
1. Рембо це добре, але…
І так для вас настав час вирішувати, залишити домівку, чи залишитись її боронити.
Якщо ви не обтяжені родинними відносинами і на дах вашої будівлі не падають снаряди, у вас ще є невеличкий ліміт часу для вирішення цього питання, в противному разі ви вже може і спізнилися.
Поодинці або невеликою групою, окупаційну армію не перемогти - будь то. будинки, села і навіть цілі міста в кінцевому підсумку ці об’єкти виявляються оточені і захоплені.
Одиночний будинок або табір являють собою сміховинну спробу опору організованим військам, вже не кажучи про підтримку останніх артилерією і авіацією. Все просто - коли вони нарозважаютьсяї стріляючи по вашій позиці і їм це набридне - вас просто підірвуть.
2.Питання вирішено, треба тікати, та на всяк випадок…
Їжа, вода та медикаменти.
Класична ситуація під час війни - люди сидять без води, їжі та електрики.
Незалежно ні від чого запаси їжі - обов'язкові. При тому їжі, якій не потрібна заморозка або розігрів.
Вода. Не просто фільтр (він теж потрібний), а й фізично - ємності з водою. Якщо тікати маємо на своїх двох, плануємо відхід так щоб мати в полі зору колодязь, свердловину або річку. Якщо деякий час доведеться перечекати, слідкуйте за всим, в чому можна зберігати і в чому можна носити воду. Про унітаз в його класичному використанні краще забути, доведеться бігати за угол.
З запасів медикаментів - ібупрофен, препарати від блювоти і проносу, рідкий ібупрофен для дітей, бинти, підгузники, дитяче харчування і антибіотики. Останні - різниця між життям і смертю в ситуації, коли вони раптом знадобилися. Крім того, жаропонижаюче, обезболююче, заспокійливе та антидепресанти теж можуть стати в пригоді. Взагалі, медикаменти, можуть відігравати роль валюти і навіть більш конвертованої ніж та до якої ми звикли. Дуже не погано мати лампи, ліхтарики і купу батарейок. Мініатюрне радіо теж не завадить. Потурбуйтесь про сонячні зарядки для телефону і акумуляторів. Також потурбуйтесь про альтернативні способи опалення і готування їжі. Дров'яна піч - добре, якщо є запас дров. Якщо у вас є електрика - користуйтеся електричними обігрівачами, щоб зберегти дрова на випадок, коли електрику вимкнуть.
Варто запастися бензином для машини на випадок, якщо доведеться терміново втікати. Майте намет і спальники. Останні можна використовувати не тільки в наметі, але і в таборі біженців або в порожній квартирі, куди ви евакуювалися чи знайшовши прихисток у друзів або родичів.
У обстрілюваному місті єдино безпечне місце - під землею. Ідеально - пристосований бункер, проте варто знайти будь-яке підземне сховище. У будинках двері і вікна привалюються мішками з піском, і люди сплять у внутрішніх приміщеннях - подалі від стін і вікон. При артобстрілі вікна ніколи не витримують, розбиті вікна можна закрити пластиком, щоб зберегти тепло, але це реально не вихід і втрати тепла все одно будуть колосальними.
3. Не втручайтеся
З точки зору виживання, кращий варіант поведінки при конфлікті, що загрожує перерости в зіткнення - невтручання. Не вважаете себе воїном,уникайте протестних маршів. Людей, по обидві сторони барикад бачать, і часто знімають на відео.
Іноді, щось досить примітивне, як наприклад, зустріч з політичним противником який вас запам'ятав, може закінчитися в'язницею, а то і чим гірше. У подібній ситуації, навіть сусіди, колишні друзі чи колеги можуть запам'ятати ваші політичні уподобання. Це може закінчитися доносом, і чекайте гостей.
4. Поведінка, одяг і спорядження можуть вас вбити.
Спробуйте бути нейтральним наскільки це можливо, не тільки щодо дій і поведінки, але й щодо одягу, знаків розпізнавання і спорядження. Навіть борода або незвичайна зачіска може довести до цугундера. За словами одного виживальщика: "На українському блокпосту влип у неприємну історію, коли солдат хотів заарештувати його як сепаратиста. Може через бороду. За його словами цитуємо: «Моя морда здалася йому підозрілою. На щастя, зі мною були дружина і доньки, і мене не стали затримувати" ,
Мета будь-якого блокпоста - пошук ворогів. Наявність у вас зброї ні до чого доброго не приведе, також і наявність карт, навігатора, політичної пропаганди або рацій. Це все вважається шпигунськими матеріалами.
Мандрівники, що побували в різних куточках світу часто говорять, як їх заарештовували тільки за наявність камери або лептопа. Ти не місцевий, у тебе з собою електроніка, яка може використовуватися для зв'язку? Все, ти - шпигун, поки не доведеш протилежне. У тебе в тривожному рюкзаку є навігатор, рації і карти? Підійди до цього з розумом - в певних випадках, через ці речі можна добре влипнути, так що іноді має сенс їх позбутися заздалегідь.
5. Вчіться проходити блок пости
На блокпостах жінок і дітей не перевіряють так само ретельно, як і чоловіків. Також, особисті автомобілі шмонають з більшою пристрастю ніж громадський транспорт. Так що подумайте, можливо, краще скористатися поїздом або автобусом. Важливо подорожувати одягненим досить адекватно, щоб можна було пройти пішки значні відстані. Можливо знадобляться хабарі, так що майте при собі готівку.
Подорож з прихованою збрєю може закінчитися вашим арештом або вбивством. Чи варто ризикувати і ховати пістолет серед манаток, якщо ти плануєш евакуюватися? Вирішувати тобі, залежно від ситуації. Цінні речі, такі як коштовності, гроші або електроніка можуть бути "конфісковані" (читай - відібрані). Ховайте їх так, як зможете.
Готівкові і дрібні золоті монети можна заховати у взутті, дитячих іграшках і навіть пакеті з брудними підгузками. Монети можна зашити під шеврони і гудзики. Жінки, буває, ховають дрібні рулони з монетами саме там, де ви подумали, попередньо засунувши їх в презерватив. На крайняк, дрібні золоті монети і коштовності можна проковтнути, а потім "ловити" на виході. Однак тут же можна оцінити перевагу золотих монет проти срібних. Я б не хотів проковтнути срібних монет на 1000 доларів.
6. Зброя може тебе врятувати. Або вбити
За словами очевидців сепаратисти дуже не люблять українських саботажників і намагаються зловити кожну озброєну людину, яка не є солдатом їх армії".
Воюєш ти в рядах однієї з наявних угруповань? Якщо ні - переконайся, що ти на них не схожий. Хочеш, щоб тебе залишили в спокої - не носи зброю у відкриту. Відкрите носіння означає, що ти відносишся до однієї зі сторін, що беруть участь в конфлікті. Якщо ти - сам за себе, то обидві сторони побачать в тобі озброєного супротивника.
За великим рахунком, зброя може тебе врятувати, але у світі, відмінному від чорно-білого - ти можеш із за неї загинути. Приховуй зброю. Будь готовим її викинути, продати або сховати, залежно від ситуації. Розмахування пістолетом не є відповіддю на всі питання.
7. Май зброю під поширений патрон
Вище вже пояснювалося, навіщо вам потрібно приховувати зброю. Зрештою, вам, можливо, доведеться розлучитися і з гвинтівкою і навіть з пістолетом, у евакуаційний літак вас точно з ними не пустять.
Як щодо блокпоста? Наявність у Вас зброї значно збільшує ризик бути заарештованим чи вбитим? Подумай можливо є сенс продати зброю тому, хто залишається, щоб у вас були зайві пару сотень баксів, коли ви будете грузитися на поїзд чи в автобус?
Якщо-ж без зброї ніяк, і ви вирішили таки її мати, потурбуйтеся щоб її калібр був популярний в місцевості перебування. У всякому випадку, і боєприпаси простіше дістати і вразі чого, продати набагато легше.
8. Паспорт та документи вкрай важливі
Тікаючи від війни - майте при собі документи. Солдати на блокпостах зажадають паспорт, права або інші посвідчення особи. Можуть і не зажадати, але якщо запитають - їх краще мати при собі. Вони хочуть знати про вас все.
Якщо Ви хочете покинути країну - майте при собі паспорт. Багато країн вже з великою неохотою надають притулок біженцям які не мають при собі документів. Якщо-ж у вас з якихось причин завалявся паспорт з іншим громадянством, шанси тупо завантажитися в літак і відправитися туди, куди заманеться, замість того, щоб отиратися біля чиїхось зачинених дверей значно зростають. У всякому випадку це певно краще ніж поневірятися там, куди тебе закине доля біженця.
9. Готівка
Готівка - головний інструмент виживання і якщо вона ще у вас є потурбуйтесь про те щоб ні в кого не виникло бажання її собі присвоїти, інакше ваші шанси вижити, досить круто, почнуть набирати негативного забарвлення.
(Їжа в Донецьку ще була, але у людей не було достатньо грошей, щоб її купити). Також краще мати долари і євро, ніж місцеву валюту. У великих магазинах їх можуть і не прийняти, проте завжди можна поміняти невелику суму на місцеву валюту за поточним курсом, на найближчому ринку. Варто тільки пам’ятати що купюри краще, в цьому випадку, мати номіналом 10-20 доларів чи євро.
10. Працюй над повсякденним спорядженням
Спорядження. Ящо у вас достатньо готівки, і ви вмієте нею користуватися, так щоб не привертати до себе лишньої уваги, навряд чи вам потрібно при собі мати величезні рюкзаки з гірсько-туристським спорядженням ( краще мати кілька брендових кредиток та деяку суму готівкою). Та все ж дорога є дорога. Тому без запальнички чи сірників, ліхтарика, ножа чи мультитула не варто вирушати в дорогу. Знову ж таки, все залежить від ситуації в якій ви опинились, чи можете опинитись.

11. Відкрийте зарубіжний рахунок
Греція, Україна, Аргентина - неважливо, що за країна, - зарубіжний банківський рахунок може дуже стати в нагоді. Навіть простий ощадний рахунок. Комісія за переказ - невелика плата за спокій.
Точно так само, як пізно купувати пістолет, коли до тебе в будинок вже ломляться поганці, пізно відкривати закордонний рахунок, коли економіка країни опускається нижче каналізації. Ці речі слід робити заздалегідь. І я не сумніваюся, що українці, які подбали про це заздалегідь ні секунду про це не шкодують.
12. Будьте готові бігти і знайте коли це робити
Коли в країні починається війна, найкращі шанси на виживання будуть у того, хто з країни поїхав. Завжди майте план втечі, і краще за кордон - неважливо, хто ви і де живете. Задумайтесь на секунду, якщо сьогодні треба їхати - куди ви поїдете? Є там у вас хтось, хто вам допоможе?
Ну і зрештою - знайте, коли прийшов час тікати. Мати план - добре. Але виконати його вчасно - питання життя і смерті. Ті, хто вагаються, ті, хто закривають очі на знаки, що з'являються навколо все частіше і частіше, можуть пошкодувати про свою повільності. Якщо виживуть.