e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Прямий постріл - це такий постріл, при якому траєкторія кулі не піднімається вище цілі на всій дистанції стрільби. Дальність прямого пострілу з автомата залежить від висоти цілі, відстані до неї і визначається за таблицями перевищення траєкторій, шляхом порівняння висоти цілі з висотою табличної траєкторії.

За висоту цілей в загальновійськовий практиці прийняті:
- ростовая ціль - 170 см;
- грудна ціль - 50 см.

Стрілянина прямим пострілом найчастіше використовується для ураження противника, що йде в атаку. Як це робиться?
Висота цілі яка біжить в атаку пригнувшись  становить 150 см. За таблицями перевищення траєкторій знаходимо найбільшу висоту траєкторії, що не перевищує висоту цілі. Вона буде дорівнювати 129 см на дистанції 300 м для АКМ з прицілом «5» і 120 см для АК-74 на дистанціях 300 і 400 м з прицілом «6».
Отже, цілячись в ноги нижче колін наступаючого на вас противника, починаючи з 500 м з АКМ з прицілом «5» і з 600 м з АК-74 з прицілом «6», у міру його наближення можна стріляти без перестановки прицілу. Противник спочатку буде вражений в ноги, потім в живіт, потім в груди. Після цього висота траєкторії почне знижуватися - кулі потраплять в живіт, потім по ногах.

Важливо - не те, куди буде вражений противник, а те, що він буде вражений швидко і залишиться там, де отримав кулю, а його атака «захлинеться».

Прямий постріл використовують також в рухомих і атакуючих діях, при дефіциті часу, коли не можна відірватися від контролю за обстановкою для перестановки прицілу. Для цього на прицільній планці є установка прицілу «П» (постійна).
В реальності з автомата ніхто не стріляє далі 400 м. На цій дистанції за низькими (грудними) цілями більш результативно можна стріляти на дальність 350 м, і траєкторія пострілу буде проміжною між прицілами «3» і «4» у автомата АКМ і практично дорівнює прицілу «4» у автомата АК-74.

Поставивши на прицільній планці приціл «П» і стріляючи по цілі, що висунулася з груди або по пояс з окопу, на дальностях до 350 м для АКМ і до 440-450 м з АК-74 вибирайте точку прицілювання під обріз нижнього краю мети. Це зручно зробити, «прив'язавшись» мушкою до лінії окопу або іншого укриття, через якого з'явився противник. На вищевказаних дистанціях куля не підніметься вище грудної мети. На тих же відстанях для ураження ростової мети точка прицілювання вибирається на рівні «пряжки на животі».

Для більш точної стрільби з прицілом «П» на різних дистанціях точку прицілювання необхідно вибирати по висоті ростовой фігури.

Так з прицілом «П», стріляючи з АКМ на відстані 400 м, цільтеся на рівні плечей ростового силуету - потрапите в нижню частину корпусу, на 300 м і ближче цільтеся нижче пряжки на животі - потрапите в груди. На дистанції ближче ніж за 300 м цільтеся вище колін - потрапите по центру силуету.

При стрільбі з АК-74 точку прицілювання в цілому змінювати не треба - на всіх дистанціях до 400 м включно цільтеся по колінах - потрапите по корпусу. Щоб вийшло краще, на дистанціях до 100 м цільтеся трохи вище колін. Для граничної точності попадання виставляйте приціл, відповідний відстані до цілі, - в такому разі куля з пристріляного автомата повинна «впасти» на кінчик мушки, тобто строго по центру.

З таблицею перевищення траєкторій потрібно звірятися частіше. Снайпери старої формації завжди приклеювали їх до приклада гвинтівок.

Є різні прицільні варіанти. Можна вибрати точки прицілювання по висоті з незмінною установкою прицілу в межах дальності прямого пострілу. Найбільша ураженість буде тоді, коли середня точка попадання пройде через центр корпусу - вище колін і нижче рівня плечей. При веденні бою в лісі ставте приціл «2» - це оптимальна відстань стрільби в таких умовах. На дальностях до 250 м ви потрапите +/- 10-15 см вище нижче з АКМ і +/- 5-10 см вище нижче з АК-74. Практичного значення такий розкид по висоті не має.