e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Перш ніж обговорювати конкретне медичне спорядження і в якому випадку воно буде для Вас доречним, зупинимося на ряді загальних рекомендацій.

Місткість/компактність, з одного боку, в аптечці повинен містяться необхідний мінімум засобів для надання першої допомоги. Ці засоби можуть вміщуватися в невеликий контейнер, кишеню, підсумок і, займаючи мінімум місця, можуть легко переміщатися разом з вами. Розмір не стане перешкоджати вашим бажанням взяти аптечку з собою.

Разом з цим, в ході використання такого мінімального комплекту, ви незабаром почнете виявляти, що вам не вистачило чогось, або не завадило б додати ще ось це, або при вас просто не виявилося ще чогось, тому що не було куди його покласти. Компактність істотно обмежує обсяг корисного вмісту. У той же час, чим більше ви хочете вмістити в аптечку, тим більше вона буде займати місця і тим вище ймовірність того, що вона залишиться на своєму місці в критичний момент. Ви просто не захочете з нею тягатися через її обсяг, вагу і т.д. Знайти оптимальний баланс між обсягом вмісту і зручністю його розміщення / транспортування - завдання непросте. Вирішити її може тільки багаторазове використання і аналіз.

Захист вмісту при транспортуванні.

Ваша аптечка повинна володіти певним запасом міцності, щоб легко переносити умови, в яких ви опинилися, і благополучно транспортувати вміст до того моменту, як вона вам знадобиться. Крім того, на захист вмісту можуть впливати і такі фактори як внутрішня компоновка простору і раціональне використання обсягу. Адже нікому не потрібна аптечка, яка порвалася в самий відповідальний момент, або весь вміст якої рівномірно перемелюється в кашу при транспортуванні? ;)

Далі кілька рекомендацій щодо вмісту та його захисту:

 • Всі рідини краще перелити в пластикову, щільно закриваючуюся тару.

 • Блістери (упаковки препаратів з відшаровуючуюся фольгою) бажано проклеїти скотчем. При транспортуванні  та можливих ушкодженнях  фольга не буде відшаровуватися, що дозволить зберегти препарати чистими і готовими до використання тривалий час. Не забудьте зробити зі скотчу великі «хвости», тягнути за які можна буде і в рукавичках.

Організація і зручність вилучення вмісту.

Мабуть, найважливіший, на нашу думку, для аптечки аспект.

Наскільки зручно витягати з вашої аптечки ті чи інші речі?

Скільки дій для цього потрібно виконати?

Розстебнути блискавку, відкрити, розстебнути ще одну блискавку, для доступу до таблеток, витягти бинти, покласти бинти кудись на деякий час, продовжити пошуки потрібних таблеток.

Десь так?

А що якщо вам потрібно виконати той же, але замерзлими руками?

А якщо однією рукою?

А якщо в темряві?

Або, якщо під ногами бруд і покласти на нього бинти - все одно що викинути їх, адже вони стануть непридатними для подальшого використання.

На вирішення цих проблем можуть позитивно впливати організаційні можливості вашого контейнера (відділення, внутрішні кишені, петлі, фіксатори і т.д.). Що до внутрішньої компоновки простору, то від нього може залежати кількість дій, необхідних, для вилучення того чи іншого предмета. Чи потрібно для цього мати щось ще, чи потрібно шукати його серед аналогів?

Найгірший випадок - одне відділення, де перемішано весь вміст, який потрібно витрусити бодай для того, щоб побачити що ж там є.

Уявіть собі, що у вашого товариша артеріальна кровотеча, а ви займаєтеся подібними пошуками.

 • Запам'ятайте точний список вмісту, а також місце розміщення кожного елемента - це допоможе не втрачати часу на пошуки і витягування, якщо ви відкриваєте аптечку при поганому освітленні або в стресовій ситуації.

Смислова розбивка / модульність.

Даний пункт тісно пов'язаний з попереднім, тому що допомагає зменшити час на пошуки того чи іншого засобу. Організація вмісту за змістом або модулів допоможе вам звузити місце пошуку і час, необхідний для застосування того чи іншого засобу. Побудувати модульну систему допомагають смислові блоки вмісту типу «травми і пошкодження», «гігієна» і т.д. або більш глибока їх розбивка типу «переломи», «опіки», «знеболюючі», «жарознижуючі» і т.д. Придумайте систему, яку ви з легкістю зможете запам'ятати і використовувати в подальшому.

  • Розділіть вміст на змістовні модулі.

  • Упакуйте модулі в герметичні пакети типу Ziplock, це допоможе захистити їх від пошкодження, намокання, протікання, змішування.

 • На використовуваних препаратах бажано зробити позначки типу «біль», «шлунок», «жар» і т.д. - це допоможе Вам легше знайти і визначити необхідний Вам препарат.

 • Ні в якому разі не змішуйте різні мед. препарати в одному контейнері. Слідкуйте за термінами придатності препаратів (про це можна так само зробити спеціальний маркер) і не забувайте вчасно міняти їх.

 • Пам'ятайте, що рідини типу йоду або перекису мають властивість зникати з плином часу.

 • Поповнюйте запас використаних засобів відразу після прибуття додому, інакше ризикуєте залишитися без чогось необхідного в самий відповідальний момент.

Відповідність вашим потребам і рівню підготовки.

Основний принцип тут - ваша індивідуальна аптечка мається на увазі, в першу чергу, для допомоги вам самим! Тому і повинна бути побудована навколо вас: ваших потреб (з урахуванням хронічних захворювань і / або постійно застосовуваних медичних препаратів) і ваших знань. Чи страждаєте серцевою недостатністю - потрудіться покласти в аптечку разом з бинтами і щось, що допоможе стабілізувати ваш стан в разі нападу. Те ж стосується і регулярно прийнятих препаратів - не забудьте покласти запасну упаковку в аптечку;)

Відносно знань існує фраза «чим більше знаєш - тим менше несеш», але вона, на жаль, мало застосовна до медичних співробітникам. Ви бачили коли-небудь аптечку армійського польового медика чи фахівця пошуково-рятувальної служби? Це не підсумок і навіть не сумка, а цілий рюкзак! Чому? Тому, що знання, отримані цим фахівцем дозволяють йому впоратися з великим спектром станів, що в свою чергу вимагає додаткового спорядження. Тому і носять вони з собою куди більше ніж бинти з зеленкою. Якщо ви не володієте достатніми знаннями для надання «просунутої» медичної допомоги - то і тягати на собі хірургічні інструменти, крапельниці з розчинами для внутрішньовенних вливань і т.д. вам немає ніякої необхідності. Продумуйте вміст аптечки спираючись на власний рівень знань!

Переведено з: www.secretsquirrel.com.ua/vyzhivanie/ifak-nosimaya-individualnaya-aptechka-chast-1/

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)