e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Дуже важко знайти на Землі речовину з подібними властивостями. Її цінність просто неймовірна. Ця унікальна речовина є одним з основних продуктів бджільництва, як мед, бджолине обніжжя з квіткового пилку, перга та прополіс. У природі її продукують ще й джмелі, але через особливості біології, вони роблять це у кількостях, що не мають практичного значення.

Ця надскладна органічна сполука, що є секретом воскових залоз робочих бджіл, має назву бджолиний віск.

Воскові залози розташовані попарно на чотирьох черевних сегментах у нижній частині черевця робочої бджоли, де помітні оголені частини тіла з блискучою поверхнею. Віск виділяється через дрібні отвори цих воскових дзеркалець назовні, де твердне у вигляді прозорих білих пластинок п'ятикутнрї форми. Найбільшого розвитку воскові залози досягають у молодих бджіл у віці 15-18 днів. У льотних бджіл воскові залози поступово атрофуються та припиняють функціонувати.

З воску бджоли будують двосторонні стільники. Кожен стільник складається з шестигранних чаруноків, що призначені для зберігання запасів меду та перги, а також для вирощування бджолиного розплоду.

Воскові стільники - ідеальна тара для зберігання продуктів бджільництва. Завдяки властивостям воску мед не бродить до визрівання, а бджолине обніжжя не вкривається пліснявою, коли у вулику підвищується рівень вологості. Віск - наднадійне пакування для якісного збереження продуктів бджільництва.

На вироблення 1 кг цієї речовини бджоли витрачають до 4 кг меду та незначну кількість перги.

Віск є багатокомпонентною твердою речовиною з характерним медовим запахом, від білого (у щойно збудованих стільниках) до жовто-бурого кольору (після переробки воскової сировини). За наявності домішок прополісу бджолиний віск може набувати зеленуватого відтінку. При зберіганні тонким шаром, під дією сонячного світла освітлюється.

На холоді він твердий та крихкий. При нагріванні до температури 35 °С Стає пластичним, за 61-66 °С плавиться. Добре розчиняється у жирах, ефірних оліях та інших органічних речовинах. Крім того, віск здатен утворювати емульсії з водою, причому найдрібніші крапельки води, що залишилися, при застиганні зменшують його твердість та міцність.

Чистий бджолиний віск отримують шляхом перетоплювання первинної восковмісної сировини, за яку використовують вилучені з різних причин стільники та обрізки воску, що утворюються при роботі з бджолиними сім'ями. Найякісніший віск отримують з забрусу - воскових кришечок, зрізаних зі стільників зі зрілим медом перед його відкачуванням.

Забрус має особливий аромат та діє як неперевершений консервант по відношенню до меду. Річ у тім, що, коли стільникова чарунка наповнюється Медом, бджоли її закривають використовуючи секрет воскових та слинних залоз, прополіс, пергу, квітковий пилок та мед. Цілющі властивості забрусу - у комплексному поєднанні біологічно активних компонентів, що є його складовими та мають взаємопосилювальний оздоровчий ефект.

При виготовленні фітапідраже та крем-бальзамів Компанія ФІТАПІСВІТ® Використовує лише найкращий віск, що отриманий саме з забрусу. Він харак­теризується потужною антисептичною, генеративною та протизапальною діями, має притаманну лише йому наднизьку алергенність, що особливо важливо при внутрішньому застосуванні.

При горінні високоякісний віск виділяє антимікробні ферменти - лікувальні ефіроноси - що очищують повітря. Прополісна вощина з екологічно чистого високоякісного воску, яку застосовує Компанія ФІТАПІСВІТ® у виробництві свічок вощинних прополісних з ефектом аромотерапії, гарантує біологічний зайхист від різноманітних шкідливих мікроорганізмів в повітрі, подібний до того, що створюють бджоли у вулику у природних умовах. Горіння воскової свічки ФІТАПІСВІТ® насичує повітря парами прополісу та фітонцидами лікарських рослин, що за впливом можна порівняти з проведенням «природної інгаляції» з антимікробним, протизапальним, зігріваючими, знеболювальним, заспокійливим та адсорбуючим ефектом.

За своєю хімічною природою будь-який різновид воску є складною сумішшю юільше ніж 300 речовин, що за особливостями будови та властивостей поділяють чотири групи: ефіри, вільні кислоти, вільні спирти та вуглеводні (табл. 6). Відсоткове співвідношення складу змінюється залежно від пори року та виду бджіл. Також віск містить 1-2 % вітамінів, мінералів та каротиноїдів 12 мг на 100 г) і 1-2 % домішок личинок, пилку та прополісу. Для зовнішнього застосування віск використовують, насамперед, як основний компонент кремів та мазей. Він підвищує їх щільність та в'язкість, покращує поглинання шкірою. Часто, з косметичною метою, до нього додають інші речовини (наприклад, екстракти лікарських рослин), проте віск дієвий і сам по собі, без домішок. Він здавна відомий своїми протизапальними, загоювальними, пом'якшувальними та захисними властивостями.

СКЛАД БДЖОЛИНОГО ВОСКУ

Компонент Вміст у воску, %
Складні ефіри (утворені при взаємодії карбонових кислот зі спиртами) 70-75
Вуглеводні (численні вуглеводні (більше 250), в основно­му належать до таких груп: алкани (парафіни), ізоалкани (ізопарафіии), циклоалкани (циклопарафіни), алкени (оле­фіни) от11 до 18
Вільні жирні кислоти до 15
Вода до 2,5

Речовини, що ввійшли до складу воску, виявляють антибіотичну дію та затримують розвиток деяких хвороботворних мікроорганізмів. Завдяки цьому віск здатний допомогти швидко впоратися із застудними захворюваннями та ураженнями шкіри, покращити роботу шлунка та печінки, зміцнити імунітет. На основі воску виготовляють мазі, що сприяють прискореному загоєнню ран, застосовуються при ревматизмі та різноманітних захворюваннях суглобів.

Використовується бджолиний віск і в косметології. Він є активною складовою безлічі масок для обличчя, кремів для рук і тіла, бальзамів для губ. Цей унікальний продукт здатний зберігати молодість клітин шкіри. Передусім, вміст вітаміну А, прополісу та інших мікроелементів комплексно впливає на шкіру, покращуючи її структуру, стимулює шкірний кровообіг та прибирає висипання. Шкіра стає більш м'якою та еластичною.

При внутрішньому застосуванні найбільш цінною є його природна абсорбуюча дія. Коли віск потрапляє до шлунково-кишкового тракту, він активізує травні залози та відмінно стимулює перистальтику. Антибактеріальні властивості продукту допомагають нормалізувати стан кишкової мікрофлори. Це незамінний засіб при дисбактеріозі, що допоможе очистити організм, вивести токсичні продукти обміну речовин.

Дія бджолиного воску багатогранна. Він здатен зберігати свої унікальні властивості незмінними впродовж століть. І якщо мед називають рідким золотом, то віск - це цілющі золоті зливки, що здатні створити міцний фундамент здорового сьогодення кожної людини.

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)