e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

     Біль - один з найскладніших і підриваючих сили симптомів. Хронічний біль негативно позначається на фізичному і психічному стані, включаючи настрій, сон, інтелектуальні функції (пам'ять і концентрацію уваги).
Застосування ліків від хронічних болів шкідливо для функції мозку. Тривале застосування таких ліків призводить до того, що мозок виглядає так само, як у алкоголіків з великим стажем. Навіть звичайні знеболюючі препарати мають властивість викликати звикання, і їх дозу треба постійно підвищувати, як і морфіну і героїну. Згідно зі статистичними даними, більше 40% захворювань є побічним результатом дії медикаментозних препаратів. Наприклад, згідно з дослідженнями, в 20% випадків головний біль виникає після прийому тих чи інших медикаментів. Прийом парацетамолу зі спиртним може привести до летального результату. Фенацетин, що входить до складу «тройчатки» або «пенталгіну», може викликати «фенацетіновий нефрит» - важке ураження нирок. В результаті неправильного вживання болезаспокійливих засобів на основі опіатів часто значно погіршується слух.

      Першопричиною головного болю, наприклад, є зниження енергетики головного мозку. Кожен випадок головного болю - це енергетична перевантаження мозку і ще один крок в бік прискорення його старіння. Причин головного болю безліч. Близько 10% людей відчувають головний біль, спровоковані різними захворюваннями: атеросклерозом судин, підвищенням внутрішньочерепного тиску, гіпертонією, струсом головного мозку, пухлинами, менінгітом, остеохондрозом шийного відділу хребта і т. Д. Навіть підвищення температури повітря на 5 ° С протягом доби збільшує виникнення сильних головних болів на 7,5%. Незвичайний тип головного болю, який виникає при звуках грому, досягає максимуму менш ніж за хвилину і здатний тривати до 10 днів. До трьох днів може тривати «головний біль китайського ресторану», що виникає від харчової добавки глутамату натрію. У той же час майже 40% людей, які страждають, наприклад, від головного болю, отримують негайне полегшення, приймаючи плацебо-таблетку. Плацебо полегшує сильний біль, майже як морфій (всього лише на третину слабкіше). Причому неважливо, що є джерелом болю (травма, серцеві захворювання або інше). З психологічних причин людина сильніше відчуває біль, коли віна налаштована на відчуття болю, і навпаки, біль здається терпимим, якщо попередньо людині сказали, що побоюватися особливо нічого. Факторами, що підсилюють біль, є депресія, стрес, недосипання. У той же час пригнічують біль позитивні емоції, фізичне навантаження, хороший нічний сон.
      Розглянемо деякі нелікарські способи зняття больових відчуттів з урахуванням особливостей фізіології організму і центральної нервової системи. Особливу увагу при цьому звернемо на їх швидку ефективність і доступність у виконанні.
Згідно з дослідженнями, проведеними ще в середині 80-х років ХХ століття в Інституті радіотехніки й електроніки АН СРСР (ІРЕ АН СРСР), людський організм, будучи саморегулюючою системою, позитивно реагує саме на слабкі сигнали і негативно - на сильні. Слабкі сигнали сприймаються організмом як активатор! Наші рецептори шкіри здатні сприймати теплові потоки в сотні разів менші, ніж випромінює рука людини. Пальці долоні мають підвищение інфрачервоне (теплове) випромінювання, а середина долоні - електромагнітне. Таким чином, прикладаючи пальці до місця травми, ми розширюємо капіляри і збільшуємо кровотік, а прикладаючи середину долоні - знімаємо запальний процес і прискорюємо загоєння тканин, а також швидко зупиняємо кровотечу. Електромагнітне поле долоні впливає на саме вогнище болю, а також гальмує, уповільнює і послаблює проведення больового імпульсу по нерву і створює заспокійливу дію на мозок. Рекомендується, наприклад, при невеликих ударах, докласти одну руку до хворого місця, а іншу - до чола. Біль у внутрішньому органі також викликає спазм м'язів над ним. Тому, прикладаючи теплу долоню, ми знімаємо і спазм м'язів над хворим органом. Крім того, наші руки налаштовані на частоту 2-5 Гц, голова - на частоту 20-30 Гц, вестибулярний апарат - 0,5-13 Гц, внутрішні органи (серце, нирки) і хребет - близько 6 Гц. Прикладаючи руки, ми тим самим збільшуємо за рахунок виникнення резонансу частот активність того чи іншого органу. Наприклад, прикладаючи долоню до чола на рівні брів, ми тим самим збільшуємо кровотік в трьох лобових і орбітальній звивині, де знаходяться скупчення нейронів, що регулюють різні процеси, пов'язані з роботою внутрішніх органів. Проводячи рукою над головою або тілом, можливе відчуття більш прохолодних місць, що викликано порушенням кровотоку. Зазвичай достатньо потримати долоню над цим місцем 2-3 хвилини, і біль зникає, кровотік нормалізується. У той же час запальні процеси супроводжуються відчуттям підвищеної температури, іноді на дуже великій відстані.
      Для зняття болю необхідно наблизити до хворого місця долоню (або обидві долоні, якщо площа велика). Між долонею і поверхнею шкіри повинен залишатися проміжок близько 0,5-1 см, при цьому на вдиху можна злегка наближати долоню до хворого місця, на видиху - відсувати (амплітуда рухів не повинна перевищувати 0,5-1,0 см). Можна просто покласти долоню (зазвичай праву - більш активну) на хворе місце, а зверху над правою рукою тримати для посилення ліву долоню. Необхідно відчути тепловий вплив долонь на хвору ділянку. Обов'язкова вимога до рук: відсутність на них кілець, браслетів, годинників, ланцюжків, гумок і іншого, що ускладнює кровотік; ідеальні частота і сухість; максимальний розігрів до тепла перед сеансом. Найпростіший спосіб розігрівання рук - енергійне розтирання одна об одну. Для того щоб долоні стали гарячими, зазвичай потрібно більше двох десятків рухів. Більш активна стимуляція шкірного кровотоку в кистях рук проводиться за допомогою ряду найпростіших прийомів, які виконуються в наступному порядку:
- енергійно розтирати долоні одна об одну;
- по черзі розтирати кулак однієї руки долонею інший руки;
- розтирати шкіру пальців. При цьому кожен палець однієї руки по черзі вкладати в кулак іншої руки і здійснювати там неповні обертально-поступальні рухи до помітного розігрівання шкіри;
- масажувати шкіру міжпальцевих проміжків. Пальці однієї руки вкладати до упору між пальцями іншої руки. Виконувати відштовхувальні і обертальні рухи пальців один біля одного;
- удари кінчиками пальців. Напівзігнуті пальці кистей рук розташувати один проти одного і кінчиками одночасно ударяти один об інший. Взаємні покостукування пальців повинні бути досить енергійними, щоб відчувати вібраційні процеси в кистях рук.
Чим більше розігрітими будуть ваші долоні, тим більше буде ефективність їх використання.
Численні фізичні навантаження, часто на межі сил, негативно позначаються на нашому хребті. Стародавні лікарі говорили: «Якщо хвороб багато - болить хребет». Вважається, що будь-яке лікування без здорового хребта - це «косметичний ремонт будівлі що руйнується». Серед основних причин виділяються: вроджені, сидячий спосіб життя, стрес, позамежні фізичні навантаження. Виниклі болі в хребті можуть в кожному другому випадку привести до виникнення психоневрологічних проблем. Встановлено, що при хворобах хребта втрачається 1,3 см3 речовини мозку у відповідних областях. Це рівносильно старіння на 10 або 20 років. Хронічний біль в спині загострює чутливість до неї спинномозкових нервів, що супроводжується суттєвими хімічними і електричними змінами, а також виникненням відчуття лавиноподібно наростаючого болю. При тривалих незаблокованих болях у хребті неминуче, з часом, виникає спазм коронарних артерій серця!
      Регулярне розвантаження хребта є хорошим профілактичним і корекційним засобом.
      Дуже корисні для спинного мозку і міжхребцевих дисків щоденні погладжування теплою долонею вздовж хребта. При цьому погладжування зверху вниз супроводжується заспокійливим ефектом, а від низу до верху - тонізуючим. Не можна робити вертикальні переміщення долонею над хребтом між лопаток!
      З народної медицини дуже ефективний прийом позбавлення від болю в спині, зубного або головного болю, прикладання до хворих місць натуральної, забарвленої шерсті.
      Натуральна, забарвлена шерсть, яку зістригли з живої тварини і не обробили ніякими хімікатами, покрита тваринним воском - ланоліном, який становить до 12% ваги вовни. Ланолін, що розчиняється при температурі 35-37 ° С (температура тіла), легко проникає в шкіру і благотворно діє на м'язи, суглоби, хребет, тим самим знімаючи болі і стимулюючи кровообіг.
      Добре знімає біль у спині та упорядковує міжнейронні зв'язки спинного мозку і міжхребетні диски, листя берези. Для цієї мети треба нарвати листя берези, бажано молодої, і викласти його на рушник. Лягти на це листя, добре укутатись, накритися ковдрою і поспати.
      Під час сну міжхребетні диски вбирають воду з навколишніх тканин, тому що у них немає власної кровоносної системи. Необхідно стежити, щоб навколо дисків була достатня кількість вільної води, яку вони могли б увібрати під час сну, коли диски розслаблені. Стакан води, випитий перед сном, з декількома крупинками солі , не тільки забезпечить хороший сон, але і дозволить «напоїти» міжхребетні диски.
      Адреналін, що продукується при надзвичайних ситуаціях, також здатний сповільнювати передачу болю. Однак надлишок цього стресового гормону порушує кровообіг у багатьох зонах організму.
      Мозок виробляє спеціальні гормони в моменти різкогї температурногї напруги - динорфінів, похідні морфіну, які сильніше морфію в 200 разів! Призначення динорфінів - зменшувати біль. Це «недоторканний запас» нашого організму, який необхідний при будь-яких критичних ситуаціях, коли потрібний сильний знеболюючий вплив , для порятунку життя людини від больового шоку. Захист динорфінів працює до 48 годин. Регулярне «моржування» виробляє звичку до викиду динорфінів, цього природного наркотику. Однак «моржеві» з кожним разом потрібно збільшувати тривалість «моржування», щоб досягти стану блаженства. Це позначається на гормональній системі, сильно страждають наднирники, послаблюється імунітет, прискорюється ріст пухлин. Охолодження нирок нерідко призводить до отиту чи приглухуватості.
Активована права півкуля мозку також знижує чутливість до больових відчуттів. Найпростіший спосіб активізувати праву півкулю - енергійно згинати й розгинати пальці лівої руки і стопи, при цьому забезпечивши нерухомість пальців правої руки і стопи. Можна використовувати беруші в праве вухо, щоб додатково зменшити активність лівої слуховий зони мозку, а також закрити праве око. Використовувати тонізуючі запахи (лимон, розмарин, жасмин), вдихаючи аромат правою ніздрею. Однак треба пам'ятати, що надмірно активована права півкуля мозку, без «цензури» лівої півкулі, може збільшити стресову напругу, виникнення посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і навіть різних фобій. Інший метод полягає у вирівнюванні активності обох півкуль мозку, через що також біль знижується. Досить схрестити руки на грудях або посидіти з переплетеними пальцями рук. З огляду на те, що активізація однієї півкулі мозку знижує активність іншої, можна, наприклад, при ударі правої руки, забезпечивши їй нерухомість, підвищити активність лівої руки, що знизить біль у правій руці.
      Достатньою ефективністю знеболювання є прийоми світлотерапії. Так, інфрачервоні промені проникають в тіло людини до 50-60 мм, тим самим діючи болезаспокійливо на нервову систему. При цьому часто проходять головні болі, запаморочення, а також болі в хребті і ін. Ефект зазвичай наступає через 5-10 хвилин. При цьому необхідно враховувати певні вимоги до фізичного стану організму. Наприклад, є ряд обмежень на користування побутовими інфрачервоними саунами, зокрема при наявності новоутворень. Червоне світло активує фізіологічні процеси в людському організмі, при цьому виражені його протизапальні властивості. Відзначено, що під впливом червоного світла рани заживають швидше. Зелене світло, хоч і проникає в тканини на значно меншу глибину, також збільшує (за рахунок збільшення вмісту кальцію) протидію тканин, їх механічну міцність і усуває хворобливі джерела. Іноді досить одного сеансу світлотерапії, щоб уникнути використання антибіотиків. ВВС США оголосили про розробку нової методики лікування бойових поранень. Її суть полягає в так звані «технології фотохімічного з'єднання тканин»: краї рани обробляють спеціальною фарбою, а потім на короткий час опромінюють її зеленим світлом. Фарба абсорбує світло, в результаті чого відбувається зв'язування один з одним білків, що знаходяться на поверхні країв рани. Термін загоєння рани значно зменшується.
       Ще одним фактором впливу на біль є продукти харчування. Страви, багаті оливковою олією, вершковим і іншими жирами, здатні підвищити больовий поріг. У той же час існують продукти, які загострюють біль: пиво, кава, бобові, смажені страви, сир, консерви, свинина. Всі гострі приправи мають відволікаючу дію - у відповідь на подразнення і печіння, організм включає власну систему знеболювання за рахунок викиду ендорфінів. Найвідомішим знеболюючим продуктом є чилійський перець, який містить капсаїцин, який знижує гостру і хронічну біль. Васабі (японський хрін) також стимулює протибольові рецептори. Таким же чином діє натертий на дрібній тертці часник. Корінь імбиру здатний знижувати м'язовий біль приблизно на 25%. Мак містить кодеїн - сильний знеболюючий засіб. Добре справляються з болем гірчиця і гірчичне масло. М'яким знеболюючим ефектом володіють і прянощі - шафран, тархун, петрушка. Стимулювати кровообіг в хворобливих ділянках можна, втираючи в них імбир, кайенский перець, хрін, лобелію або хінную кірку.
Часто виникає потреба в оперативному знятті болю під час тренувань з рукопашного бою. Розглянемо, наприклад, деякі прийоми японської системи Kuatsu, яка використовується в єдиноборствах.
1. Втрата свідомості від удару. Постраждалого укласти на спину, випрямити його тіло, руки витягнути уздовж тіла. Присісти зліва від потерпілого і лівою рукою взяти праве плече, злегка його піднявши. Праву руку пальцями вгору покласти на сонячне сплетіння потерпілого і тильною стороною долоні наносити слабкі удари в область шлунка. Удари короткі, пружні і виконуються з інтервалами в 10-15 секунд.
2. Відновлення дихальних функцій або реамування людини, що знепритомніла після удару в сонячне сплетіння. Постраждалого покласти на спину, руки вільно витягнути вниз вздовж тіла. Встати над потерпілим, взяти його за пояс і кілька разів плавно підняти його тіло, щоб зняти спазм в сонячному сплетінні. Потім посадити потерпілого, стати обабіч нього, притиснути своє коліно до його хребта між лопаток. Розчепірити пальці і притиснути долоні до низу грудей потерпілого. Потягнути на себе його груди і плечі, а коліно направити до хребта. Коли його ребра піднімуться максимально, відпустити його і дозволити повернутися у вихідну позицію. Повторити цикл (4-6 сек) 10-15 разів, поки не відновиться дихання.
       Існує й інший спосіб. Посадити потерпілого так, щоб його обидві ноги були витягнуті, а руки вільно звисали по боках. Необхідно підтримувати голову потерпілого і не допускати різких рухів, щоб випадково не перекрити дихальні шляхи. Опуститися на ліве коліно з лівого боку від потерпілого, при цьому підтримувати верхню частину його тіла лівою рукою поперек його грудей. Розгорнути праву долоню вертикально і покласти її на хребет потерпілого так, щоб ваш середній палець виявився на або близько виступу біля основи шиї хребця. За допомогою підстави правої долоні завдати сильного удару в область 6-го і 7-го грудних хребців. Шок що виникає при цьому, часто запускає дихання. Не можна бити занадто сильно, щоб не викликати пошкодження хребців.

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)