e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Оточуючим середовищем для клітин організму людини є міжклітинна рідина, що частково концентруючись у лімфатичній системі утворює лімфу. Лімфа омиває кожну елементарну структурно-функціональну частинку живого організму, відіграючи роль фільтра та забезпечуючи постійне оновлення міжклітинної рідини. Зв'язок організму з навколишнім середовищем й передача інформації від рецепторів до центральної нервової системи, а від неї до робочих органів (м'язів, залоз) відбувається завдяки перетворенню подразника у нервовий імпульс, що поширюється при переміщенні йонів через мембрану нервової клітини і передається між ділянками нервової системи, а також між нервовими та іншими типами клітин.

Отже, для здоров'я людини необхідні всього три умови: оптимальне функціо­нування кожної клітини, нормалізований стан міжклітинної рідини та швидке проведення нервових імпульсів.

У будь-якій клітині, що оточена «забрудненою» міжклітинною рідиною або отримує недостатній нервовий імпульс, розвиваються патологічні ускладнення щодо властивих їй функцій. Порушення природних очисних реакцій організму призводить до додаткового накопичення продуктів розпаду і порушує фізіологічно злагоджену діяльність систем за рахунок первинних руйнувань структури зашлакованої клітини.

Однією з причин накопичення продуктів розпаду в клітині є дисбаланс вільних радикалів в організмі людини. Щодня кожна клітина людського організму утворює численні радикальні сполуки, що є побічним продуктом процесу обміну речовин. Вільні радикали (проміжні продукти метаболізму) починають активно взаємодіяти з будь-якими молекулами, буквально чіпляються до них, пошкоджуючи клітинні мембрани, і, таким чином, руйнують клітини, змінюючи структуру ДНК. Незамінний плюс вільних радикалів у тому, що вони мають бактерицидні властивості й легко долають більшість патогенних мікробів. Однак якщо їх кількість занадто велика, починається руйнівний окиснювальний процес.

Організм людини має власну каскадну систему захисту, що нейтралізує радикальні сполуки, але при надмірному накопиченні захисна система не встигає вчасно їх анулювати.

На тлі практично всіх захворювань - через шкідливі звички, в стресових ситуаціях та під впливом інших несприятливих екологічних і техногенних фак­торів - вільні радикали бомбардують клітинні мембрани, з легкістю їх пошкоджують і потрапляють всередину клітини. Там вони «вимикають» клітинні електростанції - мітохондрії, що перетворюють молекули поживних речовин на енергію у формі АТФ. Щойно в клітині зникає енергія, всі процеси обміну зупиняються. Клітина бере на себе функцію складування невикористаних продуктів метаболізму. У тканинах відбувається нагромадження і застій міжклітинної рідини. У тих місцях, де швидкість руху лімфатичної рідини особливо низька й відбувається в основному за рахунок сили ваги, наприклад, в ділянках таза й стегон, застійні явища провокують утворення целюлітних (збільшених жирових) клітин. З часом такі клітини накопичують велику кількість вироблених біологічних елементів і токсинів, що згубно впливають на процес передачі нервових імпульсів.

Нейтралізувати першопричину утворення збільшених жирових клітин здатні природні антиоксиданти - продукти бджільництва. Проникаючи крізь клітинну мембрану, бджолине обніжжя з квіткового пилку прибирає надлишки продуктів метаболізму та безболісно їх виводить. Як наслідок, клітини зменшуються у обсязі, активізується захист організму та налагоджується внутрішньоклітинна мікроциркуляція. Ефективний відтік лімфатичної рідини - першочергове завдання не лише для запобігання утворенню целюлітних клітин, але й для нормального функціонування організму в цілому.

 

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)