e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Партизанський перев'язувальний пакет.
Наявність в особистій аптечці перев'язувального пакета - добрий шанс уникнути крововтрати при пораненнях. Але що робити, коли штатного пакета немає, а навколо на десятки кілометрів - глухий ліс? Скористаємося способом, який застосовували під час війни партизани, перебуваючи в глибокому тилу ворога ... Вам знадобиться мох сфагнум, береста та ... павутина. Тепер все просто. Мох акуратно збираємо з землі, видаляємо хвоїнки, сміття і бруд. Потім сушимо, але не на сонці, а в тіні. Виходить щось на зразок гемостатичної губки, тільки рослинного походження. До складу моху входять знезаражувальні речовини, а пориста структура добре вбирає кров. В принципі, щось на кшталт перев'язувального пакета вже є. Але ми підемо далі. Знайдемо в лісі павутину і нашу грудочку сушеного моху обгорнемо її нитками. Однією павутини буде мало, доведеться походити між деревами і зібрати її якомога більше. У нитках павутини також міститься природний антисептик, а, крім того, вона буде утримувати гілочки моху разом. Отриманий зупиняючий кров засіб покладемо в берестяний футлярчик, який перед цим ретельно очистимо і промиємо. Футляр робиться для того, щоб наш ІПП не пом'явся і не втратив своїх антисептичних властивостей при транспортуванні всередині спорядження. Бересту навколо можна обв'язати коренем сосни. Можна піти ще далі: відірвати від одягу смужку тканини достатньої довжини, випрати її, просушити і обмотати поверх берести. Тепер, при необхідності, розгортаємо наш саморобний ІПП, виймаємо мох і прикладаємо його до рани, а зверху примотуємо шматком тканини. 

До речі. Сфагнум - вид болотного моху (торф'яний мох), відноситься до сімейства сфагнових - Sphagnaceae. Цей дивовижний мох має незвичайні властивості. Він відмінно переносить несприятливі умови боліт, а рости може також на стовбурах дерев, каменях, металі і навіть склі. Сфагнум - рослина багаторічна яка не має коренів. 

У вологий період року здатний в себе вібрати води до 20 разів більше власної ваги. У перекладі з грецької мови сфагнос - це губка. Звідси і така назва рослини. Зростає частіше в помірному поясі і в Північній півкулі, але його можна зустріти і в субтропіках. Знайти його можна в надлишку на верховому болоті. Яскраво-зелений пухнастий килим на фото - це мох сфагнум.

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)