e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
Ні, звичайно ви можете сперечатись та наполягати на тому, що за здоров‘я суспільства мають відповідати держава та медицина в цілому і лікарі зокрема... Та тільки в мене питання: "А чи багато ви їх бачили, тих лікарів які здатні відповідати за здоров‘я суспільства?"
...Так отож!
Є такий жарт... А може зовсім і не жарт?... Це коли стверджують, що слово лікар - похідне від слова лікувати, а врач - від слова врать - брехати значить. От самі і визначтесь, кого біля вас більше.
А ще хочу спитати: "Чи можна називати лікарем людину,  яка вивчаючи медичні науки, здавала заліки чи екзамени з профільних предметів аби як, та й ті за гроші".
Долучіть до цього безкінечні реформи, зміни в баченні тактики і стратегії лікування, багато чого іншого чим забавляються державні діячі, і зпрогнозуйте перспективи розвитку медицини в Україні, на найближче майбутнє.
 
Одним словом, не шукайте відповідальних за своє здоров‘я - даремно витратите купу часу і грошей, вчіться бути здоровими, позбавляючись від дурних звичок, та вивчаючи свій оганізм.
 
Комусь це вже мало чим допоможе, але є й чимало таких, для кого шанс пройти земний етап розвитку при ясному розумі та міцному здоров‘ї ще не втрачено.
 
Можу з впевненістю стверджувати, що по відношеню до свого організму, більшість з нас є варварами і дикунами і про функціонування двигунів внутрішнього згорання ми знаємо більше ніж про функціонування печінки чи селезінки, наприклад. На останню взагалі мало хто звертає увагу, бо хтось колись сказав, що людина без неї жити може і тому не має через що перейматись.
 
"Так то воно пане так, але трішечки не так." - Казав Шельменко деньщик.
 
От і я стверджую: "Жити то можна, але хіба то життя?"
 
Далі невеличкий лікбез з цього приводу.
 
Селезінка
 
Селезінка - це один з найзагадковіших органів організму людини. Навіть сучасні технології не змогли повністю розкрити усі її таємниці.
 
Ця непарна залоза має невеликі розміри та розташовується в ділянці лівого підребер'я, позаду шлунка. Увесь орган знаходиться у щільній капсулі та прикріплений до шлунка і нирки. У процесі ембріогенезу селезінка виконує функцію кровотворення, продукуючи еритроцити та лейкоцити. До 9-го місяця внутрішньоутроб- ного розвитку цю функцію бере на себе кістковий мозок, а селезінка починає виробляти лімфоцити та моноцити.
 
Приблизно у 20 % людей є додаткові часточки селезінки внаслідок того, що окремі скупчення мезенхімних клітин не зливаються під час внутрішньоутробного розвитку. Іноді зустрічаються випадки вродженої відсутності селезінки.
 
Навдивовижу, але після операції з видалення селезінки пацієнти не відчувають кардинальних порушень у загальному стані організму через компенсацію її діяльності лімфатичними вузлами та печінкою.
 
Однак селезінка має істотне значення, оскільки допомагає нормалізувати обмін речовин та виконує в організмі людини важливі функції. По-перше, селезінка відповідає за імунітет. Її завданням є руйнування тромбоцитів і непотрібних кров'яних клітин, що віджили свій термін, а також захоплення і знищення чужорідних речовин, вірусів і бактерій. Люди, які втратили селезінку, особливо маленькі діти, надчутливі до багатьох бактеріальних інфекцій. По-друге, селезінка відіграє велику роль у кровотворенні. Вона є своєрідним депо для еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів, контролює їх формування та циркуляцію в крові.
 
Завдяки особливій будові, у ній, немов у резервуарі може накопичуватися приблизно 300 мл крові. У разі виникнення складної ситуації, що пов'язана з перенесеними захворюваннями (анемією, гепатитом або будь-якими іншими інфекційними захворюваннями), а також через травми чи хірургічне втручання, селезінка здатна спрямовувати необхідну порцію крові, що містить велику кількість еритроцитів, кисню та інших поживних речовин, до органа, який цього потребує. Завдяки цим властивостям селезінки гомеостаз організму підтримується на необхідному рівні.
 
Від якісної роботи селезінки залежить баланс між жировою та м'язовою тканинами. Невпинне збільшення ваги та рівномірний розподіл жирових відкладень по всьому тілу свідчать про знижену функцію селезінки, яка не справляється з транспортуванням рідких продуктів клітинного обміну до органів виділення з усіх частин тіла. Саме проблеми з селезінкою, а не з підшлунковою залозою, сприяють збільшенню ваги.
 
Робота селезінки тісно пов'язана з роботою печінки. Печінка, буквально, потребує селезінки, щоб накопичувати воду, елементи крові, а також синтезувати фактори згортання крові та знешкоджувати токсичні елементи. У свою чергу, селезінка регулює накопичення в печінці жирів, утворення холестерину, синтез і розпад глікогену, а також низку інших важливих для організму функцій. Обидва органи беруть участь у кровотворенні. Усі процеси, що не закінчила печінка, продовжує та завершує селезінка.
 
При виникненні проблем функціонування печінки завжди з'являються проблеми зі здоров'ям селезінки.
Окрім вироблення жовчі, однією з найважливіших функцій печінки є фільтрація крові. Коли кров по ворітній вені надходить до печінки, остання здійснює знешкодження токсичних продуктів, що утворилися у шлунково-кишковому тракті в процесі травлення. Якщо печінка, як фільтр, не може впоратися зі своїми обов'язками, в першу чергу потерпає селезінка і в організмі запускається каскадний цикл формування додаткових (целюлітних) жирових клітин. При зниженій функції селезінки людина ніколи не позбудеться зайвої ваги.
 
Функціональний взаємозв'язок печінки та селезінки надважливий для організму людини. Цілеспрямоване використання продуктів бджільництва допоможе активувати та налагодити роботу як одного органа, так і іншого. Вживання медової води та бджолиного обніжжя з квіткового пилку нормалізує роботу селезінки. Бджолине обніжжя сприятиме розсмоктуванню жирової тканини та відкоригує вагу тіла. Розчинені у воді медові композиції з маточним молочком відновлять клітини печінки. На сьогодні не існує кращого за маточне молочко гепатопротектора, який би працював настільки ж ефективно.
 
В. Горда
 
В статті використано фрагмент з книжки: "Довголіття від природи з ФІТАПІСВІТ!"

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)