e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

За своєю медико-біологічною сутністю бджола являє собою одноразовий шприц з унікальними ліками, потенціал яких не має аналогів.

Щойно отримана бджолина отрута - апітоксин (від грецького «арія» - бджола і «іохіп» - отрута) - прозора та безбарвна рідина, тому бджолину «ін'єкцію» у місці жалення помітити майже неможливо. Отрута виділяє своєрідний різкий аромат, а якщо спробувати її на смак - відчувається сильна пекуча гіркота. За Своїм складом схожа на зміїну, але дія її ферментів у ЗО разів ефективніша. Отруйне жало є лише у робочих бджіл і матки. У робочих бджіл жало слугує органом активного самозахисту, а матка, крім того, користується ним при відкладанні яєць. У трутнів, які не виконують ніякої роботи, крім запліднення матки у польоті, жало відсутнє.

Жалячий апарат бджоли розташований на задньому кінці черевця та складається з двох отруйних залоз (секрет, що виділяється великою отруйною залозою, має кислу реакцію, а секрет малої отруйної залози - лужну; сукупність цих двох секретів і є бджолиною отрутою), резервуару для отрути та самого жала. На стилеті жала бджоли розташовано 8-10 найдрібніших зазубринок, які є причиною його втрати при вжаленні. Бджола без жала живе у бджолиній сім'ї до 5 діб, поза сім'єю гине через 2-4 години.

Бджола використовує свою отруту виключно з метою самозахисту. Апі­токсин призначений лише для вигнання ворога, а не для його знищення. Саме тому у невеликих дозах бджолина отрута абсолютно нешкідлива для людини.

У отруйному міхурі бджоли накопичується близько 0,2 мг отрути. Свіжа бджолина отрута містить від 50 до 70 % вологи. За надходження повітря швидко висихає, перетворюючись у тверду масу. У сухому стані стабільна і може зберігатись тривалий час.

  Бджолина отрута стійка до дії низьких температур, проте сонячні промені і підвищення температури дуже швидко знижують її біологічну активність. Добре розчиняється у воді, водних розчинах гліцерину, рослинних оліях, і більшість дослідників представляють бджолину отруту як складний комплекс понад 50 різних жироподібних, мінеральних речовин, гістамінів, амінокислот та білків. Її хімічний вміст дуже складний і остаточно не вивчений.

У невеликій кількості отрута містить жири, стерини, цукри та органічні кслоти (соляну, мурашину, аспарагінову, глютамінову, ортофосфорну). зольному залишку виявлено магній, кальцій, калій, залізо, цинк, мідь, марганець інші елементи.

Бджолина отрута - це складне, створене самою природою диво, подібне якому людина поки що створити не здатна. Всі високоактивні компоненти бджолиної отрути, що визначають її ефективність, дуже корисні для людини. Бджолину отруту та продукти з її вмістом застосовують по-різному, втирають шкіру у вигляді мазей, роблять підшкірні ін'єкції, приймають у вигляді пігулок, .Використовують шляхом інгаляцій, електрофорезу. Застосовують й у найдавніший спосіб - пряме бджоловжалення в ділянки попереку, суглобів, впродовж нервів. Бджолина отрута чинить протизапальну, болезаспокійливу та десенсибілізуючу дії. Має потужні бактерицидні властивості. Вона стимулює обмін речовин, утворення червонокрівців і діяльність серцево-судинної системи, викликає зниження кров'яного тиску та вмісту холестерину в крові, поліпшує апетит, гоєння ран та виразок. Сприяє зворотному розвитку атеросклерозу, поліпшує окиснювальні процеси в організмі та церебральну гемодинаміку, а також загальний стан при згасанні функції статевої системи у жінок та чоловіків, що відбувається в зв'язку з віковими змінами.

 СКЛАД БДЖОЛИНОЇ ОТРУТИ

Компонент

Дія на організм людини

             Вміст, %

 Мелітин (найважливіша активна речовина - дуже отруйний білок з високою молекулярною вагою, що складається з 26 амінокис­лотних залишків)

Чинить гемолітичну дію на кров, чим активує захисні сили організму

=50 % сухої речовини

   Фермент фосфоліпаза А

Чинить гемолітичну дію на червоні кров'яні тельця

~14 % сухого залишку отрути

   Фермент гіалуронідаза (комплекс ензимів багатобіч­ної дії)

Сприяє проникненню бджолиної

отрути в організм. Розширює кровоносні судини та збільшує їх пропускну здатність, внаслідок чого посилюється кровообіг. Прискорює розсмоктування гематом, спайок, рубців

20

   Гістамін

(тканинний гормон)

Має високу біологічну активність, бере участь у багатьох алергічних реакціях. Також розширює кровоносні судини та збільшує пропускну здатність найдрібніших капілярів

0,5-1,7

   Пептид апамін (складається з 16 амінокислотних залишків)

Збуджуюче діє на центральну нервову систему

2-5

   Пептиди: адолапін, міні-мін, секапін, норадреналін, дофамін тощо

Адолапін має аналгетичний та протизапальний ефект

до 16

 Основний діючий компонент бджолиної отрути - дуже отруйний білок мелітин. Більшість змін, що відбуваються в організмі при жаленні бджолою, обумовлені дією мелітину на нервову систему, м'язи, кров і кровообіг.

Молекула мелітину, яка складається з 26 залишків амінокислот, при потраплянні в організм людини чи тварини у великих дозах викликає гемоліз (руйнування) еритроцитів та спазми гладких м'язів кровоносних судин і внутрішніх органів, зменшує згортальну властивість крові. У помірних дозах введення бджолиної отрути в організм підсилює вироблення гормонів гіпофізу та надниркових залоз. Передусім збільшується продукування кортизолу, кортизону та інших гормонів кіркового шару наднирників, що чинять енергійну проти­запальну дію. В крові збільшується вміст адреналіну.

Кортизон і подібні йому гормони використовують в медицині як лікарські засоби при запальних процесах та алергії. Якщо медикаменти можуть викликати значні побічні ефекти, від природного посилення виділення ендогенних кортикостероїдів не виникає жодної небезпеки. Крім того, при місцевому застосуванні бджолина отрута викликає розширення судин та подразнення нервових закінчень. Це відчувається у вигляді приємної теплоти, зникнення болю та спазмів, а з посиленням кровопостачання до джерела інфекції надходить більше антитіл.

  Нещодавно було виявлено, що мелітин підвищує стійкість організму до рентгенівських променів, виявляючи таким чином радіопротекторну дію. і Бджолина отрута у невеликих дозах має збуджуючий ефект, а у великих - заспокоює. Ефективно допомагає впоратися з болем різного походження, особливо при ревматичних захворюваннях, ішіасі та невралгії, має протисудомний ефект. Використовується як антикоагулянт, антиагрегант, має антиаритмічну властивість, призводить до збільшення обсягу циркулюючої крові, посилює мозковий кровотік, сприяє поліпшенню роботи серця, зменшує рівень шкідливого , холестерину.

Бджолина отрута діє як потужний каталізатор практично усіх фізіологічних процесах в організмі. Суттєво підвищує життєвий тонус. Найважливішою реакцією на цей подразник є загальна активація неспецифічних захисних механізмів організму, що робить бджолину отруту потужним адаптогеном.

Імунна система людини працює на повну силу у стані загострення хвороби, а при хронічному протіканні, коли імунний захист ослаблений чи блокований і через це не може подолати хворобу, бджолина отрута стане тим самим вирішальним подразником, за допомогою якого кожна людина отримає бажаний оздоровчий результат.

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)