e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Стійкість будь-якої конструкції, залежить від якості її основи.

Будь це: людина, будівля чи автомобіль - правило для всіх одне.

Головне розуміти, що є основою. У людини це хребет, а не ноги, у автомлобіля рама, а не колеса, у будівлі – фундамент,

Те ж саме стосується і держави. Чим міцніша і зрозуміліша її основа, тим більше шансів отримати якісну, стійку конструкцію, з можливостю її подальшого вдосконалення та розвитку.

Основою створення та розвитку будь якої держави є її національна ідея, вже до неї як до хребта під’єднуються всі основні деталі державного скелету. Це і економіка, і політика, і релігія і багато- багато чого ще.

На жаль Україна, ще до цього часу, так і не визначилась зі своєю національною ідеєю.

Результатом цієї помилки, цілком природньо, створились умови для виникнення війни. Саме це, в першу чергу, дало привід нашому, тепер вже ворогові, стверджувати що Україна держава химера (бо не може справжня держава існувати без своєї національної ідеї), по друге за 30 років, такої собі, начебто незалежності, так і не вирішено питання основних напрямків в економіці, що мало б відкрити можливість рухатись країні в бік справжньої демократії та незалежності.

Незнання принципів справжньої демократії, дає можливість всілякого роду шарлатан-політикам, безкарно дурити народ, наживаючи на цьому не маленькі девіденти для себе та своїх близьких. Кінець кінцем все це рано чи пізно закінчується бунтом, що в свою чергу виливається як не в громадянську то якусь іншу війну, бо дає можливість сусідам маніпулювати висновками, один з яких стверджує, що нежиттєздатна держава має поступитись місцем більш стійким, і тому її агонію треба прискорити силовим методом, для її ж користі.

Насправді підгрунття для таких висновків є. І хоч як важко з ними погоджуватись та все ж таки…

Починаючи від виборчого процесу і закінчуючи закріпленням кадрів, на місцях, ми майже всюди спостерігаємо шахрайство, невігластво та дику корупцію.

Одна розумна людина, ще 100 років тому назад, стверджувала, що розвитком суспільства, рухають не стільки ідеї, скільки економічні закони. У світі багато хто з політиків з цією тезою погодились і залишились в історії як видатні особи що створили міцні незалежні держави. В Україні сталося так, що не політики обслуговують економіку, а зовсім навпаки (політики з економіки живуть). І хоч про це не раз, і в різний час, заводились досить бурні дискусії, тим не менше віз і нині там.

На цій підставі, можна твердо наголошувати, що система управління країною та її єкономікою має серйозні вади, одна з яких, відсутність злагодженності між існуючими гілками влади.

Наука учить – якщо не можеш зрозуміти як працює система і де її слабкі місця, спробуй візуалізувати її в графічному вигляді.

Давайте дослухаємося до цієї розумної настанови і зробимо так як вона рекомендує.

Зовсім не важко збагнути, що в графічному відображенні, сьогоднішня конструкція, української влади виглядає, приблизно так.

 

Цілком очевидно що, навіть в графічному відображенні, фігура досить не стійка і нагадує шибеницю.

Верховна Рада та Адміністрація Президента, більшість часу, змагаються в баченні стратегії та тактики розвитку держави, за великим рахунком, перешкоджаючи один одному реалізовувати альтернативні поекти, тільки на тій підставі, що ці поекти не є продуктом їх інтелектуального напруження.

Практика форсованого прийняття законів, тим більше людьми, переважна більшість яких, взагалі, мало що розуміють в економіці та юриспреденції, нічого доброго в собі не несе та й не може нести.

В результаті, від виборів до виборів, серед політиків України, ведеться постійна «підкилимна» боротьба, звичайно ж не на користь народові України.

Принципи, за якими українці делегують право, особам з заниженими моральними якостями, представлять їх інтереси, стоять окремим питанням і потребують окремого розгляду.

Зараз, більш важливо зрозуміти якою має бути стійка врівноважена конструкція влади, для забезпечення стійкого, економічного розвитку України.

В значній мірі, ситуація може бути виправлена за рахунок відносин, між гілками влади, за слідуючою схемою.

 

З картинки видно що така система відносин більш врівноважена а тому і більш ефективна.

Маючи, кожна, свою сферу відповідальності і конкретний напрямок роботи, гілки влади не конкурують а співпрацюють в напрямку розвитку економіки України.

Із схеми видно що в ній відсутня посада Президента і всього що до неї додається. І це, насправді, не помилка. На мій погляд, ця модна посада, «п’яте колесо» в політиці держави. Проблем від неї значно більше чим користі. Набагато корисніше, на тіж самі кошти, створити і утримувати саме Вищу Економічну Раду.

Василь Горда