e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Під час ведення бойових дій величезне значення має можливість швидкої, прихованої передислокації бойових груп, в призначену точку, яке проводиться, як правило, в умовах пониженої видимості (сутінки, ніч, туман і т.п.). На жаль обладнання яке забезпечувалоб виконання поставлених завдань при зазначених вище умовах на ринку України не так вже й багато, а наявне досить дороге і має свої особливості експлуатаціі. Але, якщо покопатися на складах ЗСУ можна знайти цілком підходящі для цих цілей, хоча і старенькі, але до сих пір робочі, прилади нічного бачення ПНВ-57Е. (Не плутати з приладом ПНВ-57А, який без потужного активного підсвічування практично не потрібен). Як людина, яка мала досить довгий перріод поводження з цими приладами, можу стверджувати, що в більшості випадків, вони зі своїми завданнями, справлялися цілком гідно. Створюючи прилад, в першу чергу, для водіїв ракетних підрозділів, (хоча прилад входив і в бойову комплектацію вертольотів зокрема Мі-24) конструктори знайшли компроміс між простотою, надійністю і якістю створюваного ними продукту. Прилад настільки простий, що питання його ремонту, навіть в польових умовах, не представляє нездоланної проблеми для фахівців середньоїкваліфікації в області електроніки. Єдиною деталлю яку не зможуть клонувати наші умільці єЕОП.(електронно-оптичний перетворювач)ЕОП, в даному приладі, можна сказати один з кращих якщо не найкращий в своєму класі.
Саме він і є тим пристроєм, який невидимі інфрачервоні промені, що проходять через об'єктив, під дією високого електростатичного напруги, перетворює у видиме перевернуте зображення. Далі окуляр перевертає і збільшує зображення, даючи нам можливість спостерігати об'єкти в досить задовільному стані. Зображення виходить
зеленуватого відтінку (особливість люмінофора ЕОПа).
Блок живлення приладу простий як "пять копійок" і може бути замінений на будь-який, здатний видавати напругу на виході в величиною, приблизно, 19 кіловольт.
- Чутливість приладу складає від 0,003-0,005 лк (люкс) і вище.
(Умови природної освітленості від небосхилу, місяця і зірок.)
- Поле зору приладу не менше 35 град.
- Збільшення 1-1,2х-
- Макс. роздільна здатність в центрі поля зору, штр / мм, не менше 33
- Робоча роздільна здатність в центрі поля зору, штр / мм, не менше 26
- Діоптрійність переміщення окуляра, дптр. + 5 / -5
- Вхідна напруга, В 9-15,5 або 24-30,5 (може працювати від батарейки «Крона»)
- Напруга на виході, кВ 19,5
- Максимальна споживана потужність не більше 6 Вт
- Перемикання на 24 і 12 В проводиться автоматично
- Фокусна відстань об'єктива 37 мм, об'єктив складається з дев'яти лінз
- Для регулювання паралельності оптичних осей бінокуляра передбачено плаваюче з'єднання окулярів.
- Для забезпечення установки по базі очей спостерігача бинокуляр має шарнірний пристрій, база може змінюватися від 58 до 74 мм.
Наявність двох трубок в бінокуляри дозволяє спостерігачеві вести спостереження обома очима з природною перископічністю і нормально відчутною глибиною перспективи.
Особливісту приладу є те, що блок живлення кріпиться на шоломі з заду, чим збалансовує навантаження на шийні мускули при тривалому використанні приладу.