e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Є Росія - її інтерес - залишити Україну в своїй орбіті, не дати просунутися НАТО впритул до свого кордону, затягнути Україну в Митний союз, щоб в підсумку отримати міждержавне об'єднання з 250 млн. Споживачів. Таке об'єднання буде великим гравцем на світовому ринку і зможе легко переживати будь-яку кризу на внутрішніх ресурсах з хорошим споживанням на внутрішньому ринку. Ну і РУССКІЙМІР і ДУХОВНИЄСКРЕПИ, і прочая фігня, яку сектанти Гундяєва вдули у вуха путину.
Є Європа - її інтерес - здешевити ціну на енергоносії, не злити США, отримати стабільність в Європі. Але ЄС не можна розглядати як окремого гравця, тому як у них багато країн і все зі своїми тарганами. Однак вони намагаються не відставати від США і Китаю, і корчити з себе наддержавоу. А тому в конфлікті беруть участь.

Є Китай - його інтерес - територія і ресурси. Все інше у Китаю є. Та й москалями - як споживачами власної продукції Китай запросто пожертвує в короткій перспективі, щоб не втрачати ринки ЄС і США, тому що в довгій перспективі вони все одно отримають собі в подарунок весь російський ринок.
Є США - його інтерес - роздобути ВЕЛИЧЕЗНИЙ європейський ринок енергоносіїв. У США сланцева революція. Газу - сила-силенна. Ціна на нього падає.
Пропозиції перевищують попит. Тому потрібно терміново шукати збут, щоб галузь не покотилася в збитки. Те ж саме з нафтою. США вклали мільярди баксів в наукові розробки щодо ефективної видобутку нафти. Тому у них ККД свердловин колосальне. Вони вперше стали світовим лідером з видобутку нафти. І цю нафту потрібно терміново кудись продавати. І знову потрібен європейський ринок.
Для того, щоб у США все вийшло - потрібно обвалити енергетичний сектор Росії. Причому не просто обвалити, а ще й дискредитувати його в очах європейського споживача. І як же круто у США все виходить. Спочатку санкції підкосили Росію. Без доступу до високих технологій Заходу з видобутку, Росія не зможе збільшити власний видобуток і знизити її собівартість. Потім удар по газу. Конфлікт Газпрому і Нафтогазу призвів до необхідності реверсу з Європи. Що таке реверс - це повернення європейськими країнами в Україні частини газу з Росії, які не потрібні європейській країні для внутрішнього споживання. Але москалі виявилися ідіотами, і в своєму бажанні задушити Україну, почали скорочувати поставки газу в Європу. Результат - Європа офіційно звернулася до США за поставками газу по морю, бо Росія - не надійний партнер. Європа починає шукати альтернативні джерела енергії у вже в повний зріст говорить про необхідність зниження залежності від москальських енергоносіїв.
І тут в кришку труни путіна забив цвях Китай. Він тихо мовчав і не втручався. Однак після переговорів з США взяв і скоротив споживання нафти.
Тим самим - обвалив світові ціни на нафту. А це в свою чергу знову ставить раком бюджет РФ.
А санкції продовжують душити. На сьогодні у РФ фактично закритий доступ до дешевих Західних кредитів. А вже взяті кредити потрібно віддавати.
Раніше вони б перекредитувалися і просто збільшили свою заборгованість, а зараз - хрін! З банківського та енергетичного сектора починають масово звільняти людей. До 20%. А це тисячі працівників з відмінними зарплатами. А це тисячі кредитів, які вони понабирали і які тепер хрін повернуть. А це ще один удар по банківському сектору. А це подорожчання кредитів і для населення. А це зниження купівельної спроможності на автомобілі та нерухомість. А це банкрутство автовиробників і забудовників. А це банкрутство всіх суміжників, які поставляли для цих галузей метал, бетон, пластик, дроти, кабелі і т.д .. А це - відмінний шанс для Китаю провести інтервенцію на російський ринок своїх дешевих і більш якісних автомобілів і своїх будівельних кампаній. А це - залежність від Китаю, який повільно, але вірно буде поглинати РФ.
А тепер знову повернемося до США. Отриманий надприбуток США витрачатиме розумно. Найбільші рядки витрати бюджету США - це утримання бюджетної сфери та ... правильно! Армія! Лобісти в уряді, яких фінансують виробників зброї, будуть з усіх сил рухати ідею гонки озброєння і модернізації американської армії зброєю вже 22 століття. Так як зброя 21го у США вже давно є. Але що робитиме США зі старою зброєю? Утилізувати? Навіщо? Це ж величезні гроші! Вона просто продасть все це воюючим союзникам на Близькому сході і в Україні. У борг. І буде мовчки спостерігати ...
Висновок. Якщо путін до холодів не схаменеться - йому точно труба. У нього останній шанс дати задню.
 А що стосується України - то на жаль нам в будь-яких цих розкладах буде важко. Так вийшло, що ми просто виявилися приманкою для ботоксного параноїка, яку він зжер і почав давитися. Але от коли все це прочитаєш, стає страшно. А раптом пасивність наших военноначальников на сході це не зрада на користь РФ, а договірняк з США, щоб заманити путіна глибше в конфлікт?

Борис Пятигорець.

Додати коментар


Захисний код
Оновити