e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Чи на війні чи в побуті, а таки пригодиться.

Банальна фраза: «Хочеш зробити добре, зроби це сам» сьогодні звучить не так вже й банально.
Породжені кризою "самородки" в галузі будівництва, часто мають такі ж потворні властивості і якості як і епоха що їх народила. Зграями блукаючи по вокзалах і базарах пропонують найрізноманітніші послуги і за найвигіднішими цінами. Лінивий обиватель, який звик бачити процес будівництва тільки по новинним каналам, в ілюзорній  своїй наївності, не замислюючись, шукає найдешевших, тим самим підписуючи собі вирок на болісне поневіряння по непрохідній пустелі безпардонності, безвідповідальності і непрофесіоналізму цих зграй. Витративши чимало коштів часу і нервів після чергової скандальної сцени з'ясування відносин з напівп′яними пролетарями епохи недорозвиненого капіталізму, ковтаючи настоянку валеріани ложками, обиватель приходить до висновку, що займися він самостійно рішенням задачі яка перед ним виникла, шансів з'їздити на курорт, за рахунок зекономлених коштів, у нього, було б значно більше.

Давайте не будемо знущатися над нашим і без того нещасних обивателем і спробуємо в простій азбучної формі допомогти йому розкрити основні принципи будівництва нескладних об'єктів, що входять в область його інтересів.
І почнемо ми з нуля, тобто з бетонних робіт.
Перше що важливо запам'ятати:
Різниця між бетоном і залізобетоном одна: для більшої надійності і щоб уникнути розтріскування, в бетон додаються металеві конструкції (арматура). Конструкції бажано монтувати заздалегідь, але можна включати елементи армування і в момент заливки бетону. Все залежить від особливостей споруджуваного об'єкта, наприклад, якщо ця споруда з полістирольних блоків, то арматуру прокладають по мірі монтування та заповнення блоків бетонної сумішшю. В основному ж бетонні роботи ведуться при конструюванні фундаментів і перекриттів. В цьому випадку, бажано, заздалегідь створити «скелет» з металу після чого залити його бетонною сумішшю.
У різній літературі описуються різні рецепти і технології. Для робіт на присадибній ділянці досить запам'ятати всього два.
1. Для високонагружаемих об'єктів (Фундамент під будинок) це співвідношення: 1 частина цементу, 2 частини піску, 3 частини щебеню, 1 частина води.
2. Для менш навантажених (фундаменти під паркан, невеликі будівлі з полістирольних блоків) цілком підходить співвідношення: 1 частина цементу, 3 частини піску, 5 частин щебеню, 1,2 частини води
При приготуванні розчину бажано пам'ятати:
- пісок для бетонних робіт при облаштуванні фундаментів найкраще брати річковий. (Докладніше про пісок в статті: Як підібрати пісок для будівельних робіт?
- цемент марки не нижче 400 (500 взагалі чудово)
- щебінь фракції (найоптимальніший варіант) від 20 до 60
- вода чиста (без домішок масла і хімікатів, крім спеціальних присадок)
Техніка приготування розчину
1.Заливаєте в бетономішалку 1 частину води (наприклад відро) і вмикаєте бетономішалку
2. Засипаєте 1 частину (відро) цементу (даєте перемішатися на протязі 1-2 хвилин)
3. Засинаєте 3 частини (3 відра) щебеню (перемішуєте ще пару хвилин)
4. А тепер, сипте пісок, невеликими частинами до використання 2 його частин (2 відра) і перемішуєте ще 2-3 хвилини.
Якщо розчин виходить дуже густий, підливаєте воду (буквально кружками), якщо рідкий-киньте пару лопат піску і пів лопати цементу.
Зробите все не поспішаючи, прийде відчуття досвіду, і далі можете не боячись регулювати процес.
Техніка заливки бетону
Є один, не те щоб секрет, але спосіб, яким мало хто користується, а даремно.
Придбайте в господарському магазині звичайнісінькі, але міцні, граблі та сапу (це без жартів).
При заливці бетону сапкою ви зможете розтягувати суміш в необхідні місця, що значно зручніше ніж лопатою. Граблі ви зможете використовувати замість вібратора. Поставивши їх строго вертикально і б'ючи по бетону, ви будете як би затрамбовивать суміш, тим самим, зміцнюючи її а значить, роблячи її значно якіснішою. При певному досвіді (приходить досить швидко) заливка буде виходити рівною красивою і надійною.
Мало не забув, через день після заливки, дуже корисно збризкувати бетон водичкою протягом тижня, для нього це "бальзам".
І останнє, повністю звичайний бетон, в звичайних умовах, полімерізіруется, не раніше ніж, через 21 день. Звідси висновок: "Навантажувати бетонні конструкції раніше вказаного терміну не варто". (У всякому разі, хочаб тиждень, треба щоб постояв).
Успіху вам!

Додати коментар


Захисний код
Оновити