e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

В психіатрії є таке захворювання яке визначається як «Синдром Корсакова». За твердженням спеціалістів основою його є неможливість запам'ятовувати поточні події (фіксаційна амнезія). У зв'язку з цим виникає порушення орієнтування (так звана, амнестична дезорієнтація). Крім того, є дезорієнтація на місцевості та у навколишній дійсності. І ще один характерний симптом цього синдрому — парамнезія, розлад пам'яті, що полягає в неправдивих судженнях людини про її минуле. Більш розгорнуте і точне тлумачення цього синдрому і справді діло спеціалістів, а як для мене то цього достатньо щоб не дуже дивуватись наткнувшись на публікацію Lara Fain слідуючого змісту.

З 27 лютого по 2 березня 2008 р. в Ізраїлі перебувала робоча група українських істориків та працівників СБУ. Метою поїздки було знайомство з документами про участь Романа Шухевича у каральних акціях проти євреїв влітку 1941 р Про існування цих документів було заявлено директором меморіального комплексу жертв Голокосту Йосифом Лапідом в ефірі радіостанції "Німецька Хвиля". Факт присвоєння звання Героя України одному з лідерів УПА Роману Шухевичу викликав незадоволення їзраїльської сторони, котра наполягала на тому, що Шухевич та батальйон «Нахтігіль» брали участь у вбивстві мирного населення у Львові на початку Другої світової війни. За словами голови делегації, історика Володимира В'ятровича українські фахївці зверталися до архівного центру "Яд Вашем" двічі з проханням надати копії документів для вивчення. Хоча під час візиту Віктора Ющенка до Ізраїлю було обіцяно,що Ізраїль готовий пред'явити документальні свідчення, керівництво меморіалу не відповідало на листи істориків протягом двох місяців.Нарешті 27 лютого до Ізраїлю вирушила робоча група істориків та співробітників СБУ,які займались дослідженням цієї справи. Під час зустрічі з керівництвом "Яд Вашем" 28 лютого було спочатку що ізраїльска сторона не була готова передати документи оскільки вони не були зібрані в окреме досьє. Однак пізніше, голова архівного відділу меморіалу зізнався, що досьє не існує. Ізраїльській стороні вдалося представити лише дві папки зі свідченнями на допитах КДБ. Два документа пред'явлені у цих збірках вже були відомі українським історикам і викликали сумніви щодо їх правдивості, оскільки неупередженість даних КДБ піддвавлася критиці багатьма істориками. Інших документів, про які заявив Йосиф Лапід в ефірі радіостанції «Німецька Хвиля», не було знайдено. Голова архіву "Яд Вашем" Хаїм Гертнер також зізнався, що Йосиф Лапід є політиком, а не фахівцем у цій галузі, отже його твердження про існування досьє на Шухевича не відповідає дійсності.

P.S. Коли я був трохи молодшим, мене завжди дивувало відношення до євреїв багатьох моїх співвідчизників. Прямо скажу, не те щоб вороже, але досить насторожене. Сьогодні мене це не дивує.

В. Горда

Додати коментар


Захисний код
Оновити