e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Поки на лінії фронту на Сході України йдуть бої і укладаються крихкі перемир'я, в тилу кипить не менш запекла боротьба. Російські спецслужби руками зрадників і корупціонерів намагаються поставити під загрозу обороноздатність України.
 
Заробити на своїх
 
Один з останніх прикладів - діяльність такого собі Анатолія Майбороди, одіозного екс-директора ГХВІФ "Укрінмаш". Це підприємство входить до складу державного оборонного концерну "Укроборонпром" і займається торгівлею зброї та технікои.
За недовгий час перебування Майбороди на посаді директора - з квітня по вересень 2014 року - "Укрінмаш" виявився втягнутий відразу в кілька корупційних скандалів. Найгучніший з них - з продажем озброєння своїм же солдатам на внутрішньому ринку.
Так, за перше півріччя 2014 року "Укрінмашем" були продані на внутрішньому ринку десятки тисяч одиниць зброї! Це 35900 автоматів АКМ (калібр 7,62 мм), 1237 гранатометів РПГ-7В, майже п'ять тисяч авіаційних ракет і 60 протитанкових ракетних комплексів "Фагот". Закуповували їх, переважно, волонтери, на гроші і без того зубожілого населення.
Все це зброя зберігалася на складах і призначалося для безкоштовної відправки бійцям в зону АТО. Вона могла б зберегти сотні життів українських солдатів і мирних жителів. Замість цього, тодішнє керівництво "Укрінмашу" на чолі з Майбородою вирішило як слід нажитися на війні і не погребувало для цього навіть такими методами.
До речі, слідство все ще з'ясовує, яка частина реалізованого таким способом зброї могла бути продана бойовикам - для вбивства наших же солдатів.
 
"Ляльковод" тіньової оборонки
 
На щастя, Майбороді недовго довелося очолювати корупційні потоки в "Укрінмаш". Після президентських виборів крісло під аферистом захиталося. На початку вересня нове керівництво "Укроборонпрому", призначене Петром Порошенком, взялося за чистку рядів від корумпованих елементів. Відчувши, що пахне "смаженим", шахрай втік на лікарняний.
Але в такому масштабному тіньовому бізнесі, частиною якого був Майборода, вийти з гри не так-то просто. Аферист опинився на корупційному гачку у більш великої "шишки" - якогось Юрія Терещенка.
Підозрюваний у співпраці з російськими спецслужбами Терещенко протягом трьох місяців - з кінця березня по липень 2014 року - очолював концерн "Укроборонпром". Плутанина після втечі Януковича дозволила йому втертися в довіру до покровителів і ненадовго стати директором головного оборонного концерну.
Саме з його подачі аферист Майборода в квітні очолив корупційні потоки на "Укрінмаш". І саме Терещенко - той "ляльковод", який і зараз продовжує керувати своїми ставлениками, звільненими з підприємств "Укроборонпрому".
 
Із грязі - в медіа
 
А що ж Майборода? Після фактичного відсторонення від справ в "Укрінмаш" він деякий час залишався в тіні. Поки не отримав чергові вказівки від Терещенко. Нова задача Майбороди - роздувати медіа-скандали, підриваючи обороноздатність країни.
Шахрай і корупціонер, що нажився на смертях українських солдатів, тепер претендує на роль ... військового експерта! І, здається, зовсім не соромиться з'являтися на телеекранах із заявами про власну непорочності.
Задатки театрального актора у Майбороди безумовно є. Але чому деякі журналісти "ведуться" на ці ігри і закривають очі на очевидні злочини афериста? Не хотілося б говорити погано про колег з "1 + 1" і "Громадського ТБ", в передачах яких з підозрілою періодичністю фігурує "військовий експерт" Майборода. Але складається враження, що їх просто використовують "втемну". Хотілося б вірити, що грошей вони за це не беруть.
 
Амбіції корупціонера
 
Однак все вказує на те, що плани ГРУ, ФСБ і Терещенко на Майбороду йдуть далі спроб публічної дискредитації української оборонки.
Як стверджують наші компетентні джерела, тепер Майборода мітить на керівні посади Національного космічного агентства України. А це означає, що національна безпека України знову може опинитися під загрозою. І нас чекають нові гучні корупційні скандали.
Ми продовжимо стежити за діяльністю одіозного Анатолія Майбороди. Адже по діям маріонетки завжди можна зрозуміти, чого намагається добитися
 
Юрій Зубченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити