e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Затримка ЄС в запровадженні   другого пакету економічних санкцій проти Росії пояснюється намаганням оцінити ефективність перемир’я без ризику подальшої торгової відплати Кремля. Заплановані санкції, згідно деяких попередніх викидів інформації в закордонній пресі, включають в себе заборону підвищування капіталу в євро валюті для державних оборонних підприємств та енергетичних компаній

Прем’єр-міністр Фінляндії стурбований вірогідністю введенням Росією контр-санкцій в разі прийняття рішення ЄС та тим що мир в Донбасі хиткий. Він пропонує перевірити впровадження домовленості по зупинці вогню.

Домовленість зупинити боротьбу надійшло в розпал підготовки Європою санкцій скоординовано з США,   щоб дотиснути Путіна зупинити підтримку повстанців на сході України. Підтримка Путіним сепаратистів та анексія Криму перевернули безпековий порядок у Європі.

 

США завершує заходи по розширенню та поглибленню санкцій проти Росії в фінансовому, енергетичному та оборонному секторах, згідно даних Держдепартамента. А тим часом представник Міноборони України доповідає, що повстанці обстрілюють позиції силовиків  на сході Донецька та ще в декільках місцях українських військ.

Як стверджує голова ОБСЄ Букгальтер, будучи посередником в мирному урегулюванні конфлікта, «навіть без оптимізму в цьому процесі ми хочемо сподіватись на позитив».

Попередні липневі санкції призвели до заборони Росією імпорту європейських продукції сільського господарства та очікуються нові у відповідь на черговий санкційний наступ Європи. Проте декілька членів ЄС стримуються в прийнятті рішень черговою стурбованістю можливого удару Росією по їх економіках.

Європейський пакет санкцій розповсюджується на 3 енергетичні компанії (Газпром-нафта, Роснафта, Транснафта), 9 оборонних підприємств, заборону викупати державні облігації, боргові зобов’язання, тощо.

Які висновки випливають в зв’язку з цими санкціями:

  1. Україна залежна від подій на міжнародній арені та знаходиться в очікуванні 2 вірогідних сценаріїв: консервування конфліктної зони на непередбачуваний період, або поступовий вивід російських військ з території Донбасу;
  2. Перший та другий сценарії буде поєднуватись Росією з енергетичною війною (газовою, вугільною, ядерною) в осінньо-зимовий період для примусу України до «миру»;
  3. Україна повинна знайти шляхи вирішення енергетичної блокади через надзвичайні заходи швидкого реформування енергетичного сектору.

Додати коментар


Захисний код
Оновити