e-mail: suverenw@gmail.com

Свій погляд

Україна для тих, хто її любить!

Пошук

Новини з відусиль

Ще 4-5років назад авто-та спортивні відеореєстратори являли собою пристрої досить екзотичні зі слабкими технічними характеристиками і досить високою ціною. За популярністю вони ні як не могли змагатися з тими-таки системами GPS, та й обиватель не квапився витрачатися, розуміючи, що технічний прогрес не пам'ятник і на місці стояти не буде. В загалі-то, обиватель, як завжди, мав рацію, отримавши в відповідь величезний асортимент з найширшими технічними можливостями. Всі більш-менш відомі виробники електронної техніки, оперативно відреагували на інтерес до цього виду пристроїв в результаті поставивши того-ж самого, лукавого, обивателя в позу нестійкої рівноваги при вивченні специфікацій на прилавках магазинів.

 

Треба сказати, що обиватель, він хоч і хитрий, не завжди достатньо «підкований» в технічних поняттях людина. Це деколи вводить його в ступор, що, у свою чергу, відбивається на його настрої, а значить і на настрої близьких. Проблема посилюється ще й тим, що не кожен реалізатор що торгує висшеуказаними пристроями здатен давати чіткі відповіді на питання які цікавлять покупця. З метою поліпшити загальну ауру суспільства ми і публікуємо цю статтю.
І так. Що ж таке, автомобільний, відеореєстратор? З самого питання нескладно вивести визначення, що автомобільний, відеореєстратор це пристрій який здатний зберігати відео і аудіо інформацію, отриману під час руху або стоянки автомобіля на відповідні носії.
Крім автомобільних, в лінійці мобільних реєстраторів, становлять інтерес ще й спортивні відеореєстратори. Їх часто плутають з автомобільними. І хоча їхні функції досить схожі, відмінності все-таки істотні. В першу чергу. Захищеність спортивних відеореєстраторів, від атмосферних впливів, значно вища. Значно міцніший корпус. Кріплення, яке допускає їх установку як на автомобілі так і на велосипеді або мотоциклі. Можливе кріплення на спортивних шоломах або касках, що дає можливість використовувати спортивні відеореєстратори у велоперегонах, мотогонках, парашутному спорті, дайвінгу, водному туризмі та багато іншому.
 Автомобільні відеореєстратори, як правило, встановлюються всередині автомобіля і вимоги до вищеперелічених властивостях у них істотно нижча. У функціональних можливостях і по електричним параметрам, ці пристрої досить близькі і основні з них ми наводимо нижче.
Відразу обмовимося: «Деякі абзаци, для цієї статті, були взяті з однойменної статті розміщеної на веб-ресурсі за адресною посиланням http://www.gazer.com.ua/informatsiya/stati/?ELEMENT_ID=21 проти чого, судячи з усього , власники ресурсу не заперечують.

Найперше і важливе.
Кут огляду камери відеореєстратора. Оптимальним для використання в автомобілях вважається (і ми з цим згодні) кут огляду камери відеореєстратора в діапазоні від 110 °. до 140 °.
При куті менше 110 ° різко знижується загальна інформативність відеороликів, так як із-за вузького кута огляду в полі зору відеореєстратора не фіксуються положення найближчих автомобілів в сусідніх смугах руху або стоянці. У випадку ДТП або інших спірних ситуаціях достовірно відновити картину події буде досить проблематично.
При куті огляду більше 140 ° знижується рівень деталізації кожного окремо взятого об'єкта і виникає ефект «риб'ячого ока» (викривлення зображення у вигляді опуклості). При бажанні розширити зону огляду автомобільного відеореєстратора, завдання можна вирішити збільшенням кількості камер. Кількість камер У самому простому виконанні, більшість відеореєстраторів оснащені однією вбудованою камерою, за допомогою якої ведеться відеозапис дороги а при необхідності салону (наприклад в маршрутних таксі, автобусах). Також існують моделі, які оснащені двома і більш камерами. Що дає масу переваг. У цьому випадку ви фіксуєте відбувається не тільки в якомусь одному напрямі але можете оцінити ситуацію на дорозі в так званих «сліпих зонах». Також, при можливих крадіжках або неправомірних діях пасажирів у Вас буде відеозапис таких дій. Пристрої з двома і більше камерами більш корисні в разі використання їх усередині комерційного автотранспорту - автобуси, таксі, службові автомобілі. Якщо друга камера зовнішня і підключається за допомогою гнучкого кабелю, а не жорстко вбудована в корпус відеореєстратора, її можна встановити практично в будь-якому місці, наприклад, направити на бічне скло для запису спілкування зі співробітниками ДАІ або встановити в багажний відсік на вантажному автотранспорті. В якості виносної камери Ви так само можете використовувати її як камеру заднього виду автомобіля, маючи можливість контролювати простір як попереду автомобіля, так і ззаду, особливо це корисно для використання в автомобілях типу «пиріжок».
Існують також професійні 4-х камерні моделі для стаціонарної установки. У таких системах, як правило, дві камери встановлюються на огляд бокових частин автомобіля (можливо в бічних дзеркалах, або на бічних стеклах), одна камера встановлюється на лобове скло (для огляду дорожньої ситуації) або в передній бампер, і ще одна камера встановлюється на заднє скло в салоні автомобіля або в якості камери заднього виду, наприклад на причепі тягача, Трейл і т.д.. При монтажі такої системи власник отримує практично повний круговий огляд автомобіля, який допоможе розібратися в абсолютно будь-якій ситуації. Як правило, системи такого рівня працюють постійно, здійснюючи відеозапис навколо автомобіля в русі і на парковці в якості охоронної системи відеоспостереження. Вартість таких рішень вище, однак, і результат відповідний, так як забезпечується більш повноцінне відеоспостереження як зовні, так і всередині автотранспорту, а так само надаються додаткові можливості для контролю за службовим автотранспортом. Все ж ми б не радили встановлювати додаткові камери (особливо на легкових автомобілях) в області номерних знаків. В іншому випадку протирати вам доведеться їх часто і не завжди акуратно, що в кінцевому підсумку негативно позначиться на якості зображення так як знизить роздільну здатність об'єктива .

Роздільна здатність запису У народі, роздільна здатність, вимірюється в пікселях. Чим вище роздільна здатність, тим більш якісну а значить і інформативну картинку ви отримаєте. На сьогоднішній день автомобільні відеореєстратори дозволяють здійснювати зйомку в слідуючій роздільній здатності.
640х480pix (SD-Standarddefinition), - стандартна якість
1280x720pix (HD-Highdefinition), - висока якість
1920x1080pix (Full HD - Full High Definition). - найвища якість.
Природно, чим вище роздільна здатність, тим вище деталізація всіх присутніх у ній об'єктів, але при цьому сам відеозапис вимагає більшого об'єму пам'яті,  інакше доведеться жертвувати тривалістю запису. Так, обсяг пам'яті необхідний для зберігання відеороликів в HD і Full HD якості в 3-5 разів більше, ніж в  роздільній здатності SD. Тому для забезпечення рівної тривалості запису (наприклад, останні 4 години) необхідно використовувати карту пам'яті об'ємом в 3-5 разів вище.
Також слід звернути увагу на той факт, чи є заявлена виробником роздільна здатність реальною чи її отримано методом програмної інтерполяції. Метод програмної інтерполяції дозволяє отримати з меншої роздільної здатності більшу шляхом математичної обробки зображення (аналогічно цифровому збільшенню), при цьому реальний роздільна здатність не збільшується і якість відеозапису не поліпшується, а збільшується лише розмір кадру в пікселях і, як наслідок, збільшується розмір самого відеофайлу.
У деяких китайських «безіменних» пристроях декларується  роздільна здатність 1280х960 і при цьому не згадується той факт, що вона отримана шляхом математичної інтерполяції з формату 640х480. Слід зазначити, що інтерполяція виправдана тільки у випадку використання її в якості відеозбільшення (наближення / віддалення зображення) і то з великою натяжкою.
Крім того на якість зображення великий вплив має роздільна здатність об'єктиву, що рідко вказується в специфікаціях. Будьте уважні при покупці!

Матриця

Матриця (ПЗС матриця, сенсор) - це елемент будь-якого цифрового фото та відеозаписуючого пристрою, основними характеристиками якого є фізичний розмір і роздільна здатність. Наприклад, 1/2.5 "2 Мпікс матриця - це матриця, фізичний розмір якої 1/2.5 дюйма, а кількість пікселів на ній - 2 мільйони. FullHD - це зображення 1920 × 1080. При множенні сторін виходить, що таке відео складається з 2073600 пікселів, тобто матриці дозволом 2.1 мегапікселя вистачить, щоб записати повноцінне FullHD зображення.
За типом технології виготовлення, в основному, використовуються матриці двох видів: CMOS і CCD. На око, визначити різницю в якості зображення, цих двох технологій майже не можливо. З цієї причини немає сенсу забивати собі голову електротехнічними характеристиками (якщо ви тільки не розробник електронно-оптичного устаткування).

Стабілізація зображення при тремтінні камери. Під час руху автомобіля неможливо уникнути тремтіння, закріпленого на ньому, відеореєстратора, в результаті, особливо на низьких швидкостях запису, якість запису буде не високою. У зв'язку з цим функція стабілізації зображення абсолютно не зайва в ряду інших. Швидкість запису Оптимальною швидкістю запису і відображення інформації є швидкість від 24 кадрів в секунду. При такій частоті кадрів людське око починає сприймати інформацію як безперервний плавний потік. Для автомобільних відеореєстраторів цей параметр не повинен бути менше 24 кадрів / сек., Так як при русі автомобіля на швидкості 60 км / ч. він проїжджає за 1/24 секунди відстань 0,7 метра.
Більшість сучасних спортивних а також автомобільних реєстраторів виконує зйомку від 24 до 30 (іноді і до 60) кадрів в секунду, що є цілком прийнятним. Також, багато моделей мають можливість зменшити частоту кадрів до 20 або навіть 10 кадрів в секунду через меню налаштувань. Ця функція застосовується в режимі постійного запису відеореєстратора на припаркованому автомобілі. Таким чином, зменшується обсяг відеороликів і на SD карту пам'яті поміщається в 2-3 рази більше інформації, що дозволяє виконувати черговий запис на парковці від кількох годин до кількох діб поспіль. Так само є відеореєстратори які мають можливість переводити реєстратор в стан фотокамери.  Режим фотографування Як ми вже обговорювали, майже всі сучасні автомобільні та спортивні відеореєстратори крім режиму запису відео так само дозволяють використовувати режим фотографування. Як правило, ніяких додаткових налаштувань чи функцій, пов'язаних з режимом фотоапарата, не надається. Ви зможете просто перейти в режим «фото», і зробити знімок. Часто для режиму «фото» доступна більш висока роздільна здатність, ніж для відео режиму. Циклічний запис Ця функція є обов'язковою для будь-якого відеореєстратора, так як дає можливість працювати в необслуговуваних режимі.
Відеореєстратор записує відео фрагментами з певною тривалістю. Ця тривалість, як правило, може змінюватися користувачем у налаштуваннях меню і становить від 1-2 хвилин до півгодини або взагалі відключається - тоді реєстратор пише постійно до тих пір, поки вільний простір на карті пам'яті не закінчиться (але на перезапис зайти не зможе). Якщо Ви встановили тривалість відеофрагменту рівну 2 хвилинам, то реєстратор буде записувати дві хвилини, потім зберігати відеозапис на карту пам'яті і починати запис нового фрагмента тривалістю 2 хвилини. Так буде відбуватися до тих пір, поки місце на карті пам'яті не закінчиться. Коли це відбудеться, реєстратор перейде в режим циклічної запису: знайде самий ранній записаний відеоролик, видалить його і на звільнене місце запише черговий новий відео файл. І так далі. Ручний запис На перший погляд здавалося б, для автомобільних, реєстраторів функція не обов'язкова. Однак якщо вона представлена в описі як «Аварійний запис», «Тривожний запис» або «Функція захисту даних від перезапису». Справа набирає зовсім іншого вигляду.
У всіх випадках функція реалізована наступним чином: відеореєстратор веде запис фрагментами (тривалістю в кілька хвилин). Якщо з якихось причин Вам необхідно забезпечити збереження відеозапису даного моменту часу (сталося ДТП, або іншу важливу подію, яке потрапило в поле зору камери), Ви включаєте «ручний запис». Після натискання спеціальної кнопки на самому корпусі відеореєстратора поточний відеозапис (поточний відеофрагмент, який вже записується реєстратором на даний момент) зберігається в окрему папку, або на цей відеофайл встановлюється захист від видалення. Це гарантує збереження важливих даних. Такі файли не видаляються при циклічному (кільцевому) запису. Вони залишаються на карті пам'яті до тих пір, поки Ви самі не видалите їх або не отформатуєте карту пам'яті. При цьому Ви отримаєте запис не тільки самої події, але так само, деякий час, до і після неї.
Якщо в автомобільному відеореєстраторові немає функції тривожної запису, то в разі якогось інциденту, Ви ризикуєте, у метушні, забути відключити запис або зберегти дані і кільцевий запис реєстратора вже через кілька годин «затре» важливий відеоролик більш новими даними. Безшовна функція запису Функція безшовної запису дозволить переглядати відео цілком і виключить перерви в запису, які утворюється при перемиканні файлів у звичайних авторегістраторов. G-датчик (G-shock - датчик удару) Дуже не лишня річ. Дозволяє зберігати відеозаписи, отримані в момент сильних прискорень, гальмувань або ударів в окрему папку на карті пам'яті, захищену від перезапису основним потоком відеоданих. Це гарантує збереження важливих даних і є досить корисною функцією. Наприклад, в відеореєстраторі без G-сенсора, в разі, якщо після якогось інциденту Ви забули відключити запис або зберегти дані вручну, кільцевий запис автомобільного реєстратора вже через кілька годин «затре» важливий відеоролик більш новими даними. Відеокодек Як і в будь-якій іншій сучасній відеозаписуючій апаратурі, для зменшення місця, займаного відеозаписами, в автомобільних та інших відеореєстраторах застосовуються алгоритми компресії (стиснення) відеопотоку.
Кодек це програма яка забезпечує можливість такого стиснення.
Від типу застосовуваного відеокодека залежить розмір і якість відеороликів. У відеореєстраторах використовуються три основних кодека: MJPEG, MPEG-4 і H.264
AVI-по суті кодеком не є так як ніякого стиснення в цьому форматі не відбувається. Зображення фіксується як є а значить і якість найвища. Недоліком є використання великого обсягу пам'яті що скорочує час на протязі якого велася зйомка.
M-JPEG-один з найперших відеокодеків, заснований на алгоритмі компресії статичних зображень JPEG. Фактично відеоролик у форматі M-JPEG є безліччю одиночних почергових фотографій у форматі JPEG. Перевагою такого підходу є досить висока якість запису кожного відеокадру незалежно від динаміки записуваної сцени, а недоліком - низька ступінь стиснення відеопотоку.
MPEG-4-є розвитком кодека M-JPEG. У ньому застосовані алгоритми додаткового «міжкадрового» стиску, засновані на великий схожості зображень в сусідніх кадрах відеопотоку. Перевагою кодека MPEG-4 над M-JPEG є істотне підвищення ступеня стиснення, а недоліком - можливі артефакти (викривлення у вигляді накладення) на зображенні, в залежності від ступеня компресії та динамічності записуваної сцени.
H.264-в свою чергу є розвитком кодека MPEG-4. У цьому кодеку застосовані ще більш складні та ефективні алгоритми «міжкадорового» стиску. Перевагами кодека H.264 є висока якість картинки і максимальний ступінь стиснення, а недоліком - велика ресурсомісткість на етапі декомпресії зображення, наприклад, при перегляді відеозаписів на ПК.
У бюджетних моделях відеореєстраторів, як правило, застосовується відеокодек M-JPEG, а в більш дорогих - H.264. При дозволі 640х480 розмір однієї хвилини запису в форматі H.264 в 2.5-5 разів менший розміру хвилини запису у форматі M-JPEG. Цифровий ZOOM У деяких моделях автомобільних і спортивних відеореєстраторів доступно цифрове збільшення зображення як в режимі фотографії так і в режимі відеозйомки, і дозволяє наблизити об'єкти в області видимості камери. У спортивних відеореєстраторах ця функція більш використовувана а в автомобільних менш необхідна.
Функція цифрового збільшення зображень є більш корисною при перегляді і аналізі відеороликів безпосередньо на відеореєстраторові на вбудованому дисплеї.

Аудіозапис Так само дуже корисна функція хоча все ще існують моделі без аудіоканалу, які можна вважати морально застарілими. Мікрофон, як правило, встановлений у корпусі самого відеореєстратора і веде аудіозапис в салоні автомобіля. Можливостей більшості автомобільних реєстраторів достатньо, щоб записати розмову водія, який знаходиться в салоні автомобіля, з іншою людиною, яка знаходиться біля водійського вікна або розмову в салоні авто. Існують відеореєстратори і з можливістю підключення додаткового, зовнішнього, мікрофона. Рішення у виборі залишається за вами.  Відключення мікрофону Можливість відключення вбудованого в автомобільний відеореєстратор мікрофона реалізована не у всіх моделях, хоча може бути дуже корисною, оскільки забезпечує власнику так званий «приватний режим» - без запису звуку. Ідеальною реалізацією цього режиму є оперативне відключення мікрофону кнопкою на корпусі авторегістратора. Менш зручна і оперативна реалізація - відключення через меню реєстратора. Гірший варіант - відсутність такої функції.   Накладення часу і дати Одна з найпростіших і корисних функцій як для автомобільних так і для спортивних відеореєстраторів. Наявність титрів дати і часу на відеозаписах не тільки істотно полегшує пошук необхідного фрагмента, але і значно збільшує шанси відеозапису бути прийнятою як докази в судовому розслідуванні. На сьогоднішній день ця функція реалізована практично у всіх автомобільних реєстраторах. Проте не буде зайвим перевірити її наявність при покупці. Автоматичне включення при подачі живлення і вимикання при відключенні живлення Ці можливості є одними з основних у будь якій моделі автомобільного відеореєстратора. Без них авторегістратор вже не є повноцінним «чорним ящиком», так як вимагає постійного ручного управління.
При подачі живлення (включенні запалювання або запуску двигуна) автомобільний реєстратор повинен автоматично включитися і перейти в режим запису. Також, при відключенні живлення реєстратор повинен автоматично коректно завершити поточний запис, зберегти його і вимкнутися.
Для спортивних відеореєстраторів ця функція може бути зайвою. Максимальний розмір підтримуваних карт пам'яті Практично всі сучасні моделі автомобільних реєстраторів підтримують карти пам'яті формату SD або microSD протоколу SDHC об'ємом до 32Gb включно.Такі карти використовуються в сучасних фотокамерах, відеоплеєрах та інших мультимедійних пристроях. Будьте уважні до реєстраторів, які заявляють підтримку карт пам'яті 64Gb і більш. Як стверджують, досвідчені користувачі, на поточний момент - це, не відповідає дійсності. Карта пам'яті в комплекті У більшості випадків виробники комплектують автомобільні відеореєстратори картами пам'яті місткістю від 2 до 8 Gb. Безумовно наявність карти пам'яті конкретного обсягу в комплекті з автомобільним реєстратором може дещо впливати на ціну у різних продавців.
У багатьох моделях відеореєстраторів (як стандартної, так і HD якості) при запису відеороликів на SD-карту утворюються паузи в запису тривалістю 3-5 с на стику сусідніх роликів тривалістю 5-10 хв. Тобто, кожні 5-10 хв у відеоряді формується пробіл на 3-5 с. Це може здатися не особливо критичним для більшості застосувань, проте, якщо в цей час станеться ДТП, цінність відеореєстратора виявиться рівною нулю. Для усунення цієї проблеми рекомендується використовувати SDHC-карти 10 класу або спеціальним чином попередньо підготовляти більш повільні карти пам'яті. Вбудована пам'ять Вбудована пам'ять зустрічається рідко. Вкрай малий обсяг такої пам'яті робить неможливим її практичне застосування в автомобільному відеореєстраторові. Хіба що декілька фотографій невисокої якості.

Вбудований дисплей Наявність вбудованого або відкидного дисплея дозволяє проводити повну настройку автомобільного відеореєстратора, а також оперативно переглядати записані відеоролики для вирішення спірних ситуацій. У більшості випадків це дисциплінує, в першу чергу співробітників ДАІ, у багатьох з яких поняття совість прирівнюється, швидше, до недоліків ніж навпаки. Якщо ж у вашому автомобілі є штатна відеосистема, гріх не придбати відеореєстратор з композитним ТВ-виходом (TV-out).
В основному в продажу зустрічаються авторегістратори з дисплеями виготовленими за технологією: LCD - (Рідкокристалічні) і TFT (світотранзісторна), їх відмінність в тому, що в TFT дисплеї кожен піксель зображення формується окремим транзистором, що дає можливість отримувати картинки дуже високої якості, з непоганим контрастом і кольоровістю, а також кутом огляду до 160 градусів по горизонталі і до і 120 градусів - по вертикалі. Значно рідше зустрічається OLED-технологія (електролюмінесцентні екрани на органічних світловипромінювальних напівпровідниках). Її плюси: Кут огляду до 180 градусів, висока динамічність і відмінна контрастність, а також коректна передача кольору. При цьому - низьке енергоспоживання, відсутність «битих пікселів», невелика товщина і можливість випускати «гнучкі дисплеї» (що вже робиться). Відеовихід аналоговий (TV out) Якщо у Вашому авто є пристрій відображення з композитним TV-входом (наприклад штатна відеосистема автомобіля, автомобільний телевізор або навігатор), і Ви зможете вивести на нього відеосигнал з Вашого реєстратора то варто подумати чи є сенс в придбанні реєстратора з вбудованим дисплеєм. Цілком можливо що за ту ж ціну можна купити відеореєстратор з TV-виходом, більш функціональний і з кращою якістю відтворення. Знову таки менше шансів, головою, розвалити менш габаритний пристрій.
Після підключення Ви отримаєте можливість налаштовувати відеореєстратор, переглядаючи наскрізний канал (відео в реальному часі), а так само працювати з архівними записами. Переваги такого підключення очевидні і полягають у тому, що Ви отримуєте екран більшого розміру, а значить немає необхідності, при злегка ослабленому зорі, тягати на носі окуляри. Більшість штатних відеосистем, навігаторів та автомобільних телевізорів мають екран з діагоналлю 5-8 дюймів, у той час як автомобільні реєстратори з вбудованими екранами, як правило, не більше 2,5 - 3 дюймів. Відеовихід HDMI Цифровий відеовихід HDMI присутній в моделях з якістю зйомки не нижче HD (висока). За допомогою такого відеовиходу Ви зможете підключити реєстратор до монітора або телевізора з цифровим відеовходом HDMI (мається практично на всіх сучасних відеосистемах), використовуючи відповідний кабель. Варто пам'ятати, що підключити цифровий відеовихід HDMI відеореєстратора до монітора або телевізора з аналоговим відеовходом без спеціальних дорогих перетворювачів неможливо.
Більшість відеореєстраторів через роз'єм HDMI дозволяють лише переглядати архівні записи, при цьому немає можливості проводити настройку і переглядати наскрізний канал. HDMI відеовихід дозволяє не використовувати комп'ютер для перегляду записів, а підключати реєстратор до HDMI монітора або телевізора безпосередньо. USB інтерфейс Роз'єм USB в відеореєстраторах надає можливість доступу до карти пам'яті як до накопичувача при підключенні до комп'ютера. Це зручно коли немає іншої можливості підключити карту пам'яті реєстратора до комп'ютера. Враховуючи що, сьогодні, використання ноутбуків не є чимось незвичайним, ця функція забезпечить вам зручний перегляд відеосюжетів прямо в салоні автомобіля.
Якщо блок живлення відеореєстратора не передбачає підключення до роз'єму USB для зарядки і використання в автомобілі, то, як правило, такий реєстратор не підтримує можливість живлення і зарядки через USB кабель. Іншими словами, такий реєстратор Ви не зможете зарядити, підключивши його через роз'єм USB до комп'ютера. GPS приймач Ця функція виробляє фіксацію GPS координат паралельно із записом відео, використовуючи дані GPS супутників. При перегляді відеороликів за допомогою спеціального програмного забезпечення (яке присутнє в комплекті відеореєстратора) Ви зможете синхронно з відтворенням відеороликів переглядати маршрут руху автомобіля на карті Google maps, а також отримати інформацію про швидкість руху. У деяких моделях з GPS-сенсором реалізована функція накладення поточної швидкості на відеозображення при перегляді роликів безпосередньо на відеореєстраторі. 3G зв'язок Ще одна не зайва функція. Дозволяє віддалено підключатися до автомобільного відеореєстратора з метою отримання відеозображення та / або GPS-трекінгу місцеположення автотранспорту. Ця функція використовується, в основному, для контролю і відео моніторингу службового автотранспорту, в тому числі і в режимі реального часу, але ніщо не заважає використовувати її і в особистому транспорті, правда існує вона лише у професійних 4-х канальних моделей, призначених для стаціонарної установки в автомобіль. Але хто сказав, що ми купуємо відеореєстратори тільки для «Запорожців»?

Радар детектор Для любителів швидкої їзди, які не бажають зайвий раз спілкуватися з автоінспектором, у продажу є унікальний пристрій, що сполучає в собі функції багатофункціонального автомобільного відеореєстратора і радар-детектора.Conqueror GR - H8 + GPS. Голосові коментарі Використовуючи вбудований динамік, відеореєстратор коментує всі процеси, що відбуваються - початок екстреної запису, наявність сигналу GPS, включення приватного режиму і т.д.. Функція дуже корисна в перший час користування автомобільним відеореєстратором. Надалі, гучність коментарів роблять мінімальною. При цьому про критичні помилки, наприклад, неможливість запису на карту пам'яті, реєстратор повідомляє на повній гучності. ПО перегляду Програмне забезпечення для перегляду відеозаписів надає зручну навігацію і пошук відеороликів, а також синхронний перегляд з декількох камер, даних про місцезнаходження на карті, швидкості, напрямку руху, прискорень і т.д.
Для одноканальних автомобільних відеореєстраторів без G-сенсора і GPS приймача таке програмне забезпечення як правило не застосовується. Дуже важлива наявність можливості включення російської мови у відображенні настроювань на дисплеї. Детектор руху Ця функція використовується для включення запису по детектору руху в полі видимості камери. Тобто, якщо в області огляду відбувається рух, реєстратор розпочинає запис, і зупиняє її коли рух в кадрі закінчився. Ця функція дозволяє не записувати дані постійно якщо біля автомобіля нічого не відбувається. Таким чином, економиться місце на карті пам'яті, і з'являється можливість записати більше відеофайлів з конкретними подіями, а не з статичною картинкою. В основному ця функція використовується в припаркованому автомобілі для охоронного відеозапису.
На жаль, в автомобільних відеореєстраторах, як правило, відсутні налаштування чутливості детектора руху, що зменшує ефективність використання цього режиму в реальних умовах - дуже часто відбувається запис за рахунок помилкових спрацьовувань (наприклад, зміна освітленості, відблиски, погойдування дерев і т.д.) . Інфрачервоне підсвічування (ІК подстветка) Інфрачервоне підсвічування в автомобільних реєстраторах використовується для зйомки в темряві при відсутності штучного освітлення - наприклад, для спілкування зі співробітниками ДАІ через водійське скло автомобіля, або для охоронного відеозапису на неосвітлених парковках. Потужності ІК підсвічування більшості моделей досить для того щоб освітити простір для зйомки попереду відеореєстратора на відстані 3-5 метрів. Корпус відеореєстратора Для спортивних відеореєстраторів він повинен бути в першу чергу ударостійким і вологонепроникним зі зручним розташуванням клавіш управління. Для автомобільних відеореєстраторів зручне розташування клавіш також має не маловажне значення. Колір корпусу більшою мірою залежить від внутрішньої оббивки салону автомобіля і повинен гармонійно поєднуються із загальним стилем. Не варто прагнути до габаритних корпусів. З часом ви самі переконаєтеся що це скоріше недолік ніж перевага.  Габаритні розміри З одного боку, автомобільний відеореєстратор - це «чорна скринька», який повинен мати непримітний вид і мінімальні розміри. З іншого боку, у багатьох випадках дуже корисним в автомобільному реєстраторі є наявність вбудованого дисплея, а модель з дисплеєм не може бути мініатюрною.   Тип кріплення Фіксація відеореєстратора на лобове скло може бути реалізована у вигляді кріплення вакуумного типу (присоска) або наклейки з двостороннього скотча. Перевага вакуумного кріплення полягає в тому, що Ви зможете зняти його зі скла, а потім встановити назад скільки завгодно разів. При цьому кріплення на двосторонньому скотчі після зняття зі скла вимагає заміни скотча.
Незалежно від виду кріплення рекомендується вибирати модель реєстратора, у якої відстань між точкою кріплення на скло і корпусом самого приладу буде мінімальним. По-перше, авторегістратор на короткому і жорсткому кріпленні менше схильний до впливу вібрацій на якість зображення, а, по-друге, відеореєстратор на короткому кріпленні займає менше видимої області огляду лобового скла, не так помітний, як у салоні, так і ззовні автомобіля. Наступною важливою особливістю кріплення відеореєстратора є: Можливість повороту камери або реєстратора Можливість повороту камери в бік водійського вікна для запису спілкування зі співробітниками ДАІ можна вважати перевагою конкретної моделі автомобільного відеореєстратора. У деяких моделях відеореєстраторів ця функція не реалізована у зв'язку з тим, що в країнах розробників неактуальний питання відео фіксації спілкування з представниками влади. Проте в країнах СНД ця функція вважається практично основною. Якщо у вас є підстави вважати, що дана функція для Вас актуальна, в чому ніхто не сумнівається, тоді Вам необхідно вибирати відеореєстратор з можливістю повороту по горизонтальній осі (весь корпус цілком, або тільки камера). Відеореєстратор повинен повертатися по горизонтальній осі з мінімальними зусиллями - без відключення живлення і без необхідності зняття реєстратора з кріплення при цьому зберігати будь-яку задану йому позицію - як камера на штативі ..
Вертикальне регулювання відеореєстратора - будь то за допомогою кріплення, корпуси реєстратора, або самої камери - повинно бути присутнім обов'язково (реалізовано практично у всіх автомобільних відеореєстраторах). Ця функція дозволяє налаштувати кут нахилу камери по вертикалі після установки реєстратора на лобове скло автомобіля. Таким чином, Ви зможете налаштувати положення реєстратора із захопленням в кадр елементів Вашого автомобіля, що забезпечить присутність у відеозаписі якоїсь «точки відліку». Живлення Всі моделі автомобільних відеореєстраторів можуть бути підключені до бортового живлення +12 В, використовуючи (йде в комплекті) блок живлення від «прикурювача».
Деякі моделі мають блок живлення, що працює як від +12 В, так і від +24 В, що розширює спектр застосування таких моделей в транспорті різного типу. Так само в окремих моделях автомобільних реєстраторів використовується знімнна акумуляторна батарея, яка дозволяє реєстратору працювати автономно кілька годин (приблизно від 2 до 5 годин). Цього може бути достатньо для здійснення охоронного відеозапису, наприклад, на нічній парковці (з включеною функцією «детектор руху»), або вдень коли Ви залишаєте Ваше авто на кілька хвилин або навіть годин - автомобільних реєстратор буде виконувати охоронний відеозапис з автомобіля. Комплектація  Для різних відеореєстраторів комплектація безумовно різна але блок або шнур для живлення від прикурювача а також кріплення реєстратора на лобовому склі в комплекті бути повинні. (Правда це твердження справедливе для відеореєстраторів не стаціонарно використання).
Обов'язково перевіряйте наявність докладної російськомовної інструкції, так як продавець може не надати якісної технічної підтримки.
Не зайвим буде перевірити заповнення гарантійного талона (модель, серійний номер, дата продажу, продавець). В іншому випадку у Вас можуть виникнути проблеми з гарантійним обслуговуванням відеореєстратора. Сертифікати якості Якщо Ви хочете, щоб у випадку судових розглядів запис з Вашого відеореєстратора мав максимально можливу «вагу», рекомендуємо купувати автомобільні реєстратори, сертифіковані на Україні за системою УкрСЕПРО (сертифікати CE і FCC не мають юридичної сили в Україні). Запис з несертифікованого автомобільного реєстратора найімовірніше не буде доказом в суді або інших офіційних інстанціях. Гарантія Гарантійний термін на автомобільний реєстратор згідно із законодавством України не може становити менше 12 місяців. Купівля товару з гарантійним терміном 3 - 6 місяців швидше за все нічого вам не гарантує. Підсумок Незважаючи на індивідуальний вибір функціональних можливостей автомобільного відеореєстратора, основні завдання цього пристрою - це постійний відеозапис в дорозі і охоронний відеозапис припаркованого автотранспорту. При таких завданнях основними вимогами є надійність і безвідмовність роботи пристрою. Не забувайте перевірити наявність на корпусі пристрою інформації про виробника та назву моделі, а також унікального серійного номера виробу. Всі ці дані необхідно вносити в протокол ДАІ при бажанні долучити відеозапис до справи;

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найчастіше цікавляться

Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Відгуків (0)